Cyklistika: V 2. etape Okolo Baskicka triumf Impeya, P. Velits celkovo tretí (2)

utorok, 2. apríl 2013 19:30 | Autor: TASR

Vitoria 2. apríla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Velits z tímu Omega Pharma-Quick Step obsadil v utorkovej 2. etape pretekov Okolo Baskicka 10. miesto. Po absolvovaní 170,2 km dlhej trate z Elgoibaru do Vitorie patrí Velitsovi tretia priečka v celkovej klasifikácii, ktorej lídrom je Talian Francesco Gavazzi z tímu Astana.

Etapa vyvrcholila hromadným šprintom, v ktorom si najlepšie poradil so svojimi súpermi Juhoafričan Daryl Impey (Orica) a pre svoj tím vybojoval triumf aj v druhom dieli itinerára. Na druhom mieste skončil Gavazzi (Astana), tretí prišiel do cieľa Španiel Angel Vicioso (Kaťuša).

Velits mal v špurte dobrú pozíciu, no doplatil na zúženie cesty na ľavej strane približne sto metrov pred cieľom.

Na podujatí štartuje aj druhý Slovák Juraj Sagan, člen tímu Cannondale obsadil v 2. etape 147. priečku s mankom 6:12 min na Impeya.

Okolo Baskicka:

Výsledky 2. etapy (Elgoibar - Vitoria, 170,2 km): 1. Daryl Impey (JAR/Orica) 4:23:31 h, 2. Francesco Gavazzi (Tal./Astana), 3. Angel Vicioso (Šp./Kaťuša), 4. Daniele Ratto (Tal./Cannondale), 5. Dennis Vanendert (Belg./Lotto), 6. Michel Kreder (Hol./Garmin) ..., 10. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-Quick Step) všetci rovnaký čas ako víťaz ..., 147. Juraj SAGAN (SR/Cannondale) +6:12 min.

celkové poradie: 1. Gavazzi 8:30:04 h, 2. Vicioso, 3. VELITS, 4. Jakob Fuglsang (Dán./Astana), 5. Nairo Quintana (Kol./Movistar), 6. Sergio Henao (Kol./Team Sky) všetci rovnaký čas ako líder

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o umiestnenie Juraja Sagana.