Futbal: Barcelonu pobúrili rozhodnutia arbitra Starka, obrátili sa na UEFA

piatok, 5. apríl 2013 21:30 | Autor: TASR

Barcelona 5. apríla (TASR) - Vedenie FC Barcelona poslalo list Európskej futbalovej únii (UEFA) na protest proti viacerým verdiktom hlavného rozhodcu v štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov proti Parížu St. Germain.

Podľa hovorcu "blaugranas" Toniho Freixu arbiter Wolfgang Stark "nedodržal pravidlá hry". Kataláncom sa nepáčilo, že Stark nedovolil Javierovi Mascheranovi a Jordimu Albovi po ošetrení zapojiť sa do hry, pričom PSG v tom čase zahrával rohový kop. Okrem toho FCB protestoval aj proti gólu Zlatana Ibrahimoviča na 1:1 v 79. minúte. Podľa hostí bol švédsky útočník evidentne v postavení mimo hry.

"Som prekvapený. Nemyslím si, že by rozhodca uškodil Barcelone," cituje agentúra AP trénera PSG Carla Ancelottiho, ktorý si zase myslí, že pokutový kop z 89. minúty nemal rozhodca odpískať.

Odveta štvrťfinále je na programe v stredu 10. apríla v Barcelone.