Triatlon: Seriál MS odštartoval triumfom Španiela Gomeza, Varga na 18. mieste

sobota, 6. apríl 2013 07:30 | Autor: TASR

Auckland 6. apríla (TASR) - Favorizovaný Španiel Javier Gomez triumfoval v úvodných pretekoch tohtoročného seriálu MS ITU v triatlone a na trati v novozélandskom Aucklande si tak pripísal už svoje štvrté víťazstvo. Slovenský reprezentant Richard Varga bol po plaveckej časti na čele, napokon obsadil 18. miesto.

Gomez zvládol 1,5 km dlhý plavecký úsek, 40 km na bicykli a 10 km behu za 1:55:51 h a v cieli mal náskok dvanástich sekúnd na krajana Maria Molu. Tretí skončil portugalský triatlonista Joao Silva s mankom 31 sekúnd. Dvadsaťštyriročný účastník OH v Londýne Varga zaostal za víťazom o dve a pol minúty.

"Je naozaj úžasné vyhrať na tejto trati aj po štvrtý raz," tešil sa v cieli dvojnásobný majster sveta a strieborný z olympiády v Londýne Gomez, ktorý ešte ani pre jednom svojom štarte v Aucklande nenašiel premožiteľa.

V ženskej časti súťaže vyhrala Nemka Annie Haugová časom 2:08:20 tri sekundy pred Holanďankou Maaike Caelersovou. Tretiu priečku obsadila Austrálčanka Felicity Abramová.

Osemdielny seriál MS pokračuje ďalším podujatím 19.-20. apríla v americkom San Diegu.