Triatlon: Seriál MS odštartoval triumfom Španiela Gomeza, Varga na 18. mieste(4)

sobota, 6. apríl 2013 19:30 | Autor: TASR

Auckland 6. apríla (TASR) - Favorizovaný Španiel Javier Gomez triumfoval v úvodných pretekoch tohtoročného seriálu MS ITU v triatlone a na trati v novozélandskom Aucklande si tak pripísal už svoje štvrté víťazstvo. Slovenský reprezentant Richard Varga bol po plaveckej časti na čele, napokon obsadil 18. miesto.

"Plávanie ako tradične, podarilo sa mi celkom hladko dostať na čelo a snažil som sa držať čo najvyššie tempo, aby sa skupiny potrhali, ale dnes bola voda veľmi pokojná a tým pádom je draftovanie ľahšie. Na cyklistickej časti sa rýchlo vytvorila 14-členná skupina, ktorá išla drastickým tempom, čo znamenalo, že po desiatich kolách zostalo na čele sedem ľudí. Potom sa bohužiaľ tempo zvoľnilo a stíhajúca skupina nás dobehla. Na 32. kilometri v kopci som sa zaplietol do pádu a silno si narazil rebrá o koleso jedného pretekára. Našťastie sme čelnú skupinu dobehli päť km pred behom. Na behu som mal bolesti z pádu, ale cítil som, že sa mi ide dobre. Nakoniec som dobehol na 18. mieste. Preteky boli veľmi rýchle a ja som bežal o minútu lepšie ako pred pol rokom. Takže progres je, bohužiaľ aj ostatní sa posúvajú. Po všetkých zraneniach som veľmi spokojný so svojím výkonom."

Gomez zvládol 1,5 km dlhý plavecký úsek, 40 km na bicykli a 10 km behu za 1:55:51 h a v cieli mal náskok dvanástich sekúnd na krajana Maria Molu. Tretí skončil portugalský triatlonista Joao Silva s mankom 31 sekúnd. Dvadsaťštyriročný účastník OH v Londýne Varga zaostal za víťazom o dve a pol minúty.

"Je naozaj úžasné vyhrať na tejto trati aj po štvrtý raz," tešil sa v cieli dvojnásobný majster sveta a strieborný z olympiády v Londýne Gomez, ktorý ešte ani pre jednom svojom štarte v Aucklande nenašiel premožiteľa.

V ženskej časti súťaže vyhrala Nemka Annie Haugová časom 2:08:20 tri sekundy pred Holanďankou Maaike Caelersovou. Tretiu priečku obsadila Austrálčanka Felicity Abramová.

Osemdielny seriál MS pokračuje ďalším podujatím 19.-20. apríla v americkom San Diegu.

MS ITU v triatlone - 1. preteky v Aucklande

Elite muži: 1. Javier Gomez (Šp.) 1:55:51 h, 2. Mario Mola (Šp.) 1:56:03, 3. Joao Silva (Por.) 1:56:22, 4. Laurent Vidal (Fr.) 1:56:33, 5. Matthew Sharp (V. Brit.) 1:56:51, 6. Aaron Royle (Austr.) 1:56:55,... 18. Richard VARGA (SR) 1:58:21

Poradie v seriáli MS (1 z 8): 1. Gomez 800 b., 2. Mola 740, 3. Silva,... 18. VARGA 213

Elite ženy: 1. Annie Haugová (Nem.) 2:08:20, 2. Maaike Caelersová (Hol.) 2:08:23, 3. Felicity Abramová (Austr.) 2:08:33, 4. Kate McIlroyová (N. Zél.) 2:08:43, 5. Nicky Samuelsová (N. Zél.) 2:09:25, 6. Juka Satoová (Jap.) 2:09:43

Poradie v seriáli MS (1 z 8): 1. Haugová 800 b., 2. Caelersová 740, 3. Abramová 685

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlas Vargu.