Futbal: Neapol s Hamšíkom zdolal Kuckov Janov, kolaps Interu, hetrik Denisa

pondelok, 8. apríl 2013 07:30 | Autor: TASR

Rím 8. apríla (TASR) – Futbalisti SSC Neapol zdolali v nedeľňajšom stretnutí 31. kola talianskej Serie A na domácom ihrisku FC Janov 2:0 a v tabuľke im tak stále patrí druhé miesto s deväťbodovým odstupom za vedúcim Juventusom Turín.

Z víťazstva sa v domácom drese tešil aj Marek Hamšík. Slovenský stredopoliar hral do 88. minúty, keď ho vystriedal Omar El Kaddouri. Jeho spoluhráč z reprezentácie Juraj Kucka z FC Janov nastúpil takisto v základnej zostave, v 64. minúte videl žltú kartu, o štyri minúty neskôr ho na trávniku nahradil Cristobal Jorquera.

Svoj zápas absolútne nezvládol milánsky Inter, ktorý viedol po 61 minútach nad Atalantou Bergamo po dvoch góloch Ricarda Alvareza a jednom Tommasa Rocchiho 3:1, no napokon prehral 3:4. Strojcom famózneho obratu bol argentínsky útočník German Denis, ktorý medzi 65. a 77. minútou zaznamenal čistý hetrik.

sumáre - 31. kolo:

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 3:4 (1:0)

Góly: 57. a 61. Alvarez, 43. Rocchi - 65., 71. a 77. Denis (1. z 11 m), 56. Bonaventura. ČK: 90.+1 Raimondi (Atalanta), 49.000 divákov

Neapol - Janov 2:0 (2:0)

Góly: 18. Pandev, 29. Džemaili, 38.000 divákov