Boston zdolal Carolinu 6:2, tretí úspech Vancouveru v rade

utorok, 9. apríl 2013 07:30 | Autor: TASR

Boston zdolal Carolinu 6:2, tretí úspech Vancouveru v rade | zdroj: TASR

New York 9. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na utorok v zápase zámorskej NHL doma nad Carolinou 6:2. Bruins sa tak revanšovali za poslednú prehru 1:2 s Montrealom a v tabuľke Východnej konferencie im patrí 4. priečka.

Ich kapitán Zdeno Chára strávil na ľade 20:08 minúty, pripísal si na konto jeden plusový bod a dve trestné minúty. Držitelia Stanleyho pohára z roku 2011 rozhodli o svojom triumfe nad "hurikánmi" už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Tretí triumf v rade zaknihovali hráči Vancouveru, ktorí zdolali na svojom ľade Phoenix 2:0. Čisté konto si udržal brankár Cory Schneider, ktorý zlikvidoval 19 striel súperových hráčov. Dych akoby dochádzal Edmontonu, ktorý nestačil na Anaheim (1:2) a prehral už tretí duel v rade. Momentálne delia jedenástych "olejárov" od postupového 8. miesta v Západnej konferencii štyri body.

výsledky:

Boston - Carolina 6:2, Toronto - NY Rangers 4:3, Colorado - Calgary 1:3, Vancouver - Phoenix 2:0, Anaheim - Edmonton 2:1