NHL: Hossa gólom rozhodol o výhre Chicaga, Gáborík 1+1, obaja hvezdami zápasov

streda, 10. apríl 2013 09:30 | Autor: TASR

NHL: Hossa gólom rozhodol o výhre Chicaga, Gáborík 1+1, obaja hvezdami zápasov | zdroj: TASR

New York 10. apríla (TASR) - V deviatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu si svoje osobné štatistiky obohatili dvaja slovenskí hokejisti. Marián Gáborík gólom a jednou asistenciou prispel k výhre Columbusu 4:0 nad San Jose a stal sa druhou hviezdou súboja, keď zaznamenal aj dva plusové body. Chicago zvíťazilo tesne 1:0 nad Minnesotou na jej ľade a jediným strelcom súboja sa stal Marián Hossa, ktorý strávil na ľade 17:43 minút a počas nich ohrozil súperovho brankára tromi strelami a mal aj jeden plusový bod. Po zásluhe sa stal prvou hviezdou stretnutia. Jeho spoluhráč Michal Handzuš odohral 13:49 minút a prezentoval sa dvoma strelami.

Ľubomír Višňovský sa tešil z výhry NY Islanders nad Philadelphiou 4:1. Jeho minutáž na ľade bola 21:31 a na svoje konto si zapísal dva plusové body. Buffalo podľahlo vo Winnipegu 1:4, obranca Sabres Andrej Sekera odohral 20:48 minút a mal jednu plusku. Montreal podľahol doma Washingtonu 2:3 a jeho brankár Peter Budaj bol iba v pozícii náhradníka.

výsledky:

NY Islanders - Philadelphia 4:1, Carolina - Pittsburgh 3:5, Columbus - San Jose 4:0 (za domácich GÁBORÍK 1+1), Montreal - Washington 2:3, Tampa Bay - Ottawa 3:2, Winnipeg - Buffalo 4:1, Nashville - St. Louis 0:1, Minnesota - Chicago 0:1 (za hostí HOSSA 1+0), Dallas - Los Angeles 5:1