Futbal: Slováci na Slovakia Cupe zatiaľ druhí, Rusko "18" - Nórsko "18" 3:2 (2)

streda, 10. apríl 2013 18:30 | Autor: TASR

Nové Mesto nad Váhom 10. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vyhrala vo svojom druhom zápase na medzinárodnom turnaji Slovakia Cup 2013 nad Belgickom 1:0 gólovou hlavičkou striedajúceho Bartošeka zo 72. minúty.

Zverenci trénera Milana Malatinského v utorok remizovali s Nórskom 1:1, v piatok ich o 11.00 h v Trenčíne ešte čaká súboj s rovesníkmi z Ruska.

V druhom zápase dňa zvíťazili mladí Rusi nad nórskou osemnástkou v Myjave 3:2.

Slovakia Cup 2013:

Slovensko "18" - Belgicko "18" 1:0 (0:0)

Gól: 72. Bartošek

zostava SR: Koníček - Kastelovič (41. Kotula), Králik, Valjent, Lacko - Szőke, Jakúbek - Lupčo, Chrien (50. Ventúra), Fajčík (58. Záhumenský) - Kosorín (58. Bartošek)

Lepšie začali mladí Belgičania a už v 8. minúte Marquet nastrelil brvno Koníčkovej bránky. Po polhodine hry Jakúbek z hranice 16-ky vystrelil nad a na druhej strane strelu aktívneho Marqueta zblokovala obrana. V 56. minúte Jakúbekov pokus belgický brankár neudržal, ale loptu do bránky nikto nedorazil. Rozhodnutie padlo v 72. minúte, keď striedajúci Bartošek hlavou zužitkoval ideálny center Lupča.