Volejbal: Doprastav - Slávia EU 0:3, stav finálovej série 0:2

streda, 10. apríl 2013 19:30 | Autor: TASR

Bratislava 10. apríla (TASR) - Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili v stredu v druhom finále play off extraligy v hale PKO nad domácim Doprastavom 3:0. V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia 2:0 a už iba jeden krok ich delí od toho, aby sa tešili z 15. majstrovského titulu. Prvú možnosť získať ho, budú mať v sobotu 13. marca, kedy je na programe tretí súboj v ŠH Mladosť o 17.00 h.

finále, 2. zápas:

Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 0:3 (-23, -22, -20)

78 minút, rozhodovali Juráček, Schimpl, 500 divákov

(stav série: 0:2)

Doprastav: Crkoňová, Drobňáková, Hunterová, Pencová, Koseková, Stankovianska, libero Nikmonová (Ovečková, Abrhámová, Skalová, Jelínková)

Slávia: Kuciaková, Salanciová, Smataníková, Kóšová, Herelová, Golitková, libero Hinzellerová (Pištěláková, Snopková, Mitrengová)

Lepší vstup do zápasu mali slávistky, ktoré viedli do stavu 4:3. Domáce im ale potom odskočili na 8:4 a neskôr z 8:7 na 12:7, keď sa presadzovali vďaka razantnejšiemu útoku a kompaktnejšej obrane. Aj tento stav sa hosťujúcim hráčkam podarilo postupne stiahnuť až na rozdiel bodu (15:14). Definitívu pre domáce neznamenalo ani ďalšie zvýšenie náskoku na 19:15, pretože sa rozhodovalo až v dramatickej koncovke. V nej sa slávistkám podarilo vyrovnať na 21:21 a pri podaní Pištělákovej sa dostali až k setbalu. Nevyužili ho, rovnako ani ďalší a až tretí po pokazenom podaní Ovečkovej znamenal zisk setu a ich vedenie 1:0. Aj druhý set sa začal podobne ako prvý (0:2, 6:3, 6:5, 8:5, 8:7). Od stavu 10:10 sa obe družstvá striedali v jednobodovom vedení až do 15:15. Potom ale prevzali taktovku do svojich rúk hráčky EU, získali vedenie 23:18 a set aj s menším zaváhaním doviedli po druhom využitom setbale do vedenia 2:0. V treťom sete boli od stavu 5:5 len slávistky. Hoci sa v závere domáce na nich dotiahli na 19:19, set ani víťazstvo si už nenechali zobrať.