Hokej: Slovenky vyhrali na MS I. divízie nad Lotyšskom 4:2 (2)

streda, 10. apríl 2013 20:30 | Autor: TASR

Stavanger 10. apríla (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky majú po troch zápasoch na turnaji A-skupiny I. divízie MS v nórskom Stavangeri na konte dve výhry a jednu prehru, keď v stredu zdolali tím Lotyšska 4:2. V ďalších zápasoch A-skupiny sa zverenky trénera Imricha Antala stretnú ešte s Japonskom a Nórskom.

A-skupina I. divízie MS:

Slovensko - Lotyšsko 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 9. Sroková, 35. Veličková (Čulíková), 44. Gapová (Džurňaková), 60. Kapustová - 43. Miljoneová, 60. Dekmeijereová- Trigubová (Kokaová). Rozhodovali: Laulraová (Fín.) - Hansenová (Nór.), Nygardová (Nór.), vylúčenia: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Andrej Schöber, asistent trénera SR (SZĽH): "Mali sme počas celého stretnutia vysokú početnosť streľby, ale dievčatá nedokážu byť efektívne. Dnes sme nedokázali skórovať v dlhej presilovke o dve hráčky. Po dvoch tretinách sme vyhrávali 2:0 a pred treťou dvadsaťminútovkou sme sa snažili dievčatá upokojiť. No po jednej z chybičiek sme inkasovali kontaktný gól. Našťastie vzápätí sme dali tretí gól a dievčatá sa upokojili. Lotyšky po dvoch prehrách v predchádzajúcich zápasoch hrali v závere vabank, odvolali v poslednej minúte brankárku a strelili druhý gól. V závere to boli nervy, ale Kapustová gólom do prázdnej bránky pečatila naše zaslúžené víťazstvo."