KHL: Graňák dvakrát asistoval, ale Dinamo Moskva prehralo s Čeľabinskom 3:4

pondelok, 15. apríl 2013 20:30 | Autor: TASR

Moskva 15. apríla (TASR) - Slovenský hokejový obranca v službách Dinama Moskva Dominik Graňák zaznamenal v pondelkovom piatom stretnutí finále play off KHL proti Traktoru Čeľabinsk dve asistencie, ale jeho tím prehral 3:4. Čeľabinsk tak znížil stav série na 2:3.

V pondelkovom zápase viedli hokejisti Čeľabinska po 9 minútach a góle Vladimíra Antipova už 3:0. Domáci obhajca Gagarinovho pohára sa však ešte v druhej časti, ktorú zasa on vyhral 3:0, vrátil do hry. Graňák, ktorý má v 20 dueloch playoff na konte tri góly a päť asistencii, strávil na ľade necelých 21 minút. Slovenský zadák asistoval najskôr počas presilovej hry pri góle Mareka Kvapila a potom prihrával na vyrovnávajúci zásah Sergejovi Soinovi. Víťazný gól Čeľabinsku dosiahol v 56. minúte Andrej Kosticyn.

Finále KHL, 5. zápas:

Dinamo Moskva - Traktor Čeľabinsk 3:4 (0:3, 3:0, 0:1)

Góly: 28. Kvapil (GRAŇÁK), 29. Petružálek, 35. Soin (GRAŇÁK) - 4. Čistov, 7. Glinkin, 9. Antipov, 56. Kosticyn