NHL: Skvelý Hossa proti Dallasu s bilanciou 1+2

utorok, 16. apríl 2013 09:30 | Autor: TASR

NHL: Skvelý Hossa proti Dallasu s bilanciou 1+2 | zdroj: TASR

New York 16. apríla (TASR) - O ďalšie tri body si rozšíril svoje osobné štatistiky v zámorskej NHL v noci na utorok slovenský útočník Marián Hossa. Na domácom ľade aj jeho zásluhou zvíťazilo Chicago nad Dallasom 5:2, keď krídelník "jastrabov" zaznamenal dve asistencie a gól do prázdnej bránky.

Hossa tak má na svojom konte už 28 bodov (16+12) z 35 zápasov a po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu večera v hale United Center. Počas takmer 20-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj tri plusové body a na súperovho brankára vyslal štyri strely. O druhú asistenciu si v novom drese rozšíril svoje štatistiky Hossov krajan Michal Handzuš, ktorý odohral 10:57 minút. Líder Západnej konferencie a momentálne aj celej NHL sa tak priblížil o ďalšie dva body ku konečnému prvenstvu v konferencii. Chicago by v takom prípade bolo nasadené ako jednotka v play off Stanleyho pohára, pretože líder Východnej konferencie Pittsburgh Penguins na neho stráca šesť bodov. Blackhawks vyhrali šesť stretnutí v rade a osem z posledných deviatich. Momentálne majú 70 bodov, čo je o 11 viac ako má druhý Anaheim Ducks.

Columbus v snahe prebojovať sa do play off zaznamenal ďalší cenný úspech, keď vyhral nad Coloradom na jeho ľade 4:3 po predĺžení. Útočník "modrokabátnikov" Marián Gáborík strávil na ľade takmer 18 minút, z jeho troch striel na bránku sa neujala ani jedna, zaznamenal ale jednu plusku. Hráči Columbusu už boli blízko prehry, keď si 1:27 minút pred koncom normálneho hracieho času vyžiadal predĺženie RJ Umberger. Aby toho nebolo málo necelých 30 sekúnd pred skončením predĺženia rozhodol o triumfe Columbusu Nick Foligno. Blue Jackets sa posunuli na deviate miesto v Západnej konferencii, pričom do konca základnej časti majú odohrať ešte päť stretnutí. Columbus má rovnaký počet 47 bodov ako ôsmy Detroit, ale červené krídla odohrali o jeden zápas menej.

Montreal doma nestačil na Philadelphiu, ktorej podľahol 3:7. V jeho bránke začal opäť Carey Price, v poslednej tretine ho vymenil Peter Budaj, ktorý pustil za svoj chrbát zo štyroch striel jeden gól. Po štyroch prehrách v rade hokejisti Philadelphie naplno zabrali, pričom brankár Canadiens Price nedochytal druhý duel v rade. "Price rozhodne neprežíval svoj najlepší večer. Dostali sme dosť priestoru a vytvárali sme si šance. V útočnom pásme sme boli dosť rýchli," povedal po zápase útočník Flyers Scott Hartnell, ktorého vďaka hetriku vyhlásili za prvú hviezdu večera v hale Pepsi Center. Produktívni boli v zápase aj ďalší letci, kapitán Claude Giroux a aktuálne najproduktívnejší Čech v NHL Jakub Voráček zaznamenal bilanciu 1+2. Napriek vysokej výhre sa Philadelphii, ktorá je na 12. mieste vo Východnej konferencii, účasť v play off vzďaľuje. Flyers majú 39 bodov a od ôsmeho New Yorku Rangers ich delí sedem bodov.

Nashville prehralo doma s Vancouverom 2:5 a prišlo už aj o teoretickú šancu postúpiť do play off. V hale Bridgestone Arena žiaril predovšetkým dvojgólový Ryan Kessler, ktorý vynechal pre dve odlišné zranenia v tejto sezóne už 31 stretnutí. Kessler od svojho návratu po fraktúre nohy, pre ktorú vynechal 19 duelov, zaznamenal v štyroch dueloch tri góly a tri asistencie. Nashville prehral už siedmy zápas v sérii a vyrovnal negatívny klubový rekord starší ako 13 rokov.

Siedmy zápas večera, v ktorom sa mali stretnúť Boston s Ottawou, sa v súvislosti s bombovým útokom na mestskom maratóne nehral. Vedenie NHL tak chcelo prejaviť sympatie voči všetkým, ktorých sa dve explózie priamo týkali. Podľa doterajších správ si dve explózie vyžiadali tri obete a množstvo zranených osôb.

Sumáre - NHL:

TORONTO - NEW JERSEY 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 54. Kessel, 60. McClement. Brankári: Reimer - Brodeur, strely na bránku: 13:32. Diváci: 19.425.

MONTREAL - PHILDELPHIA 3:7 (1:2, 2:4, 0:1)

Góly: 20. Pacioretty, 21. Gallagher, 30. Galchenyuk - 28., 40. a 53. Hartnell, 3. Simmonds, 6. Gustafsson, 22. Voráček, 31. Giroux. Brankári: Price (41. BUDAJ) - Bryzgalov, strely na bránku: 28:33. Diváci: 21.273.

CHICAGO - DALLAS 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 13. Toews (HOSSA), 33. Stalberg (HANDZUŠ), 45. Shaw, 48. Hjalmarsson (HOSSA), 60. HOSSA - 35. a 44. Jamie Benn. Brankári: Emery - Bachman, strely na bránku: 28:18. Diváci: 21.986.

NASHVILLE - VANCOUVER 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 22. Spaling, 32. Butler - 2. a 56. Kesler, 5. Roy, 38. Garrison, 41. Burrows. Brankári: Rinne - Luongo, strely na bránku: 38:24. Diváci: 16.518.

COLORADO - COLUMBUS 3:4 pp (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 31. a 46. McLeod, 58. McGinn - 33. Letestu, 43. Comeau, 59. Umberger, 65. Foligno. Brankári: Giguere - Bobrovskij, strely na bránku: 32:30. Diváci: 13.694.

CALGARY - MINNESOTA 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)

Góly: 44. Hudler, 52. Hanowski, 60. Baertschi - 32. a 46. Pominville, 3. M. Koivu, 44. Bouchard. Brankári: Kiprusoff - Bäckström, strely na bránku: 23:27. Diváci: 19.289.

PHOENIX - SAN JOSE 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 29. Couture, 31. Wingels, 37. Pavelski, 59. Irwin. Brankári: Labarbera - Niemi, strely na bránku: 35:41. Diváci: 13.094.