Futbal: Barcelona remizovala v Bilbau 2:2, v madridskom derby triumf Realu (3)

sobota, 27. apríl 2013 22:05 | Autor: TASR

Madrid 27. apríla (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 33. kola španielskej futbalovej Primera División zvíťazila Celta Vigo na ihrisku Levante 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 20. min Augusto Lopez. Domáci nevyužili veľkú príležitosť na vyrovnanie v 56. minúte keď Jose Bakero nepremenil pokutový kop.

Líder tabuľky FC Barcelona remizoval v Bilbau s domácim Athleticom 2:2, keď za domácich vyrovnával v poslednej minúte zápasu Ander Herrera. Bilbao sa ujalo v zápase vedenia v 27. min zásluhou Susaetu. V druhom polčase v rozpätí necelých troch minút však semifinalista Ligy majstrov otočil skóre zápasu, keď sa gólovo presadili Lionel Messi a Alexis Sanchez. Záverečnú podobu výsledku v podobe remízy, ktorá ešte necháva boj o titul otvorený, stanovil v 90. min Herrera. Vo večernom madridskom derby zvíťazil Real na pôde Atletica 2:1 gólom Argentínčana Angela di Mariu.

Výsledky:

Levante - Celta Vigo 0:1 (0:1)

Gól: 20. Fernandez. V 56. min Bakero (Levante) nepremenil pokutový kop. 15.000 divákov.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:2 (1:0)

Góly: 27. Susaeta, 90. Herrera - 67. Messi, 69. Sanchez. 35.000 divákov.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:2 (1:1)

Góly: 4. Falcao - 13. Juanfran (vlastný), 63. Di Maria, 42.000 divákov

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o posledný sumár