NHL: Chicago aj St. Louis zlomili súperov až v predĺžení, Hossa skóroval (2)

streda, 1. máj 2013 08:05 | Autor: TASR

Bratislava 1. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga vstúpili v noci na stredu do zápolení play off v Západnej konferencii zámorskej NHL víťazstvom 2:1 po predĺžení nad Minnesotou. Významnou mierou sa pod triumf Blackhawks podpísal slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v 23. minúte presilovkovým gólom vyrovnal na 1:1 a poslal duel do predĺženia. V ňom zariadil výhru domácich v 77. minúte Bryan Bickell.

Jaroslav Halák sledoval výhru St. Louis nad Los Angeles (2:1 pp) a počínanie si jeho kolegu Briana Elliotta iba zo striedačky. Elliott úspešne zlikvidoval 28 z 29 striel súperových hráčov a bol jedným z hlavných strojcov víťazstva "bluesmanov". Víťazný gól strelil v 64. minúte Alexander Steen a zaujímavosťou je, že sa mu to podarilo v oslabení.

Aj v treťom zápase úvodnej play offovej noci sa tešili z víťazstva hráči domáceho tímu, keď Anaheim zdolal Detroit 3:1.