Hráč zápasu s Fínskom: Rastislav Staňa

sobota, 4. máj 2013 01:00 | Autor: Dávid Lech

Hráč zápasu s Fínskom: Rastislav Staňa | zdroj: foto TASR

Fínsko zdolalo slovenskú reprezentáciu v sobotňajšom stretnutí 2:0. Najlepším hráčom nášho tímu bol vyhlásený Rastislav Staňa.

Rastislav Staňa aj v druhom reprezentačnom zápase dostal prednosť pred Jaroslavom Janusom. Po tom, čo úspešne čelil francúzskym strelám sa do slovenského bránkoviska postavil aj v stretnutí proti Fínsku.

Na 33-ročného košického rodáka smerovalo 23 streleckých pokusov súpera. Za svoj chrbát pustil dve strely, keď ho v dvanástej minúte prekonal Aaltonen a v 43. minúte prepasíroval puk do brány Petri Kontiola. Staňa si v zápase udržal 91,3% úspešnosť zásahov, náš tím podržal vo viacerých okamihoch zápasu a za inkasované góly nemohol.

Staňa svojím výkonom potvrdil, že je zaslúžene tímovou jednotkou. Kto však dostane priestor v bránkovisku našej reprezentácie v pondelkovom stretnutí proti Nemecku nie je známe.