NHL: Boston - Toronto 2:4 v 2. zápase 1. kola play off, stav 1:1 (3)

nedeľa, 5. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 5. mája (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v sobotňajšom druhom zápase 1. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 1:0 po predĺžení, keď víťazný gól strelil v 68. minúte Mike Green. Capitals vedú v sérii 2:0 na zápasy.

V rovnakej konferencii sa v druhom zápase nedarilo doma Bostonu, keď prehral s Torontom 2:4 a hostia tak stav série vyrovnali na 1:1. Slovenský kapitán domáceho tímu Zdeno Chára strávil zo všetkých hráčov na ľade najviac minút 25:49 a zaznamenal jednu asistenciu a dva plusové body.

V treťom súboji Západnej konferencie sa Anaheim ujal vedenia 2:1 po hladkej výhre 4:0 v Detroite. V druhom zápase tejto konferencie zvíťazil obhajca trofeje Los Angeles nad St. Louis tesne 1:0 gólom Slavu Vojnova v 25. minúte. Domáci stav série znížili na 1:2, v tíme hostí slovenský brankár Jaroslav Halák bol opäť iba v pozícii nahrádníka Brianovi Elliottovi.