NHL: Višňovský s Hossom 0+1, obaja však prehrali

pondelok, 6. máj 2013 10:05 | Autor: TASR

NHL: Višňovský s Hossom 0+1, obaja však prehrali | zdroj: TASR

New York 6. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti Ľubomír Višňovský a Marián Hossa si v nedeľňajších tretích zápasoch 1. kola play off zámorskej NHL pripísali po asistencii.

Ich tímy však ťahali za kratší koniec. New York Islanders s Višňovským podľahli Pittsburghu 4:5 po predĺžení, hoci viedli už 2:0 a v sérii prehrávajú 1:2 na zápasy.

Víťazný gól Penguins strelil v 69. minúte krídelník Chris Kunitz, ktorý skončil duel s bilanciou 2+1 a vyhlásili ho za jeho prvú hviezdu. Veľký podiel na triumfe "tučniakov" mal aj ich uzdravený líder Sidney Crosby, ktorý zaznamenal tri asistencie. "Najlepším Sidneyho počinom v zápase bolo, že sme po faule na neho hrali v predĺžení presilovku a strelili v nej víťazný gól, na ktorý sám prihral. Chýba mu síce zápasová prax, ale hrá veľmi rozumne, postupne sa dostane do tempa," uviedol kouč Pittsburghu Dan Bylsma. Pre kanadského centra to bol len druhý zápas od 30. marca, keď utrpel zlomeninu čeľuste.

Hossovo Chicago prehralo v Minnesote 2:3 po predĺžení, Wild znížili stav série na 1:2. Najproduktívnejší slovenský hráč v profilige i jeho krajan v drese Blackhawks Michal Handzuš zaznamenali mínusku. "Nič vám nepadne do lona len tak, musíte sa o víťazstvá tvrdo pokúšať. Dnes sme dali do toho všetko a zaslúžene sme zvíťazili," povedal krídelník Minnesoty Jason Zucker, autor presného zápasu v tretej minúte predĺženia. Minnesota vďaka nemu oživila nádeje na postup do 2. kola vyraďovacej fázy. Kouč Chicaga nebol spokojný s výkonom mužstva: "Hrali sme príliš defenzívne. Prvých desať minút bolo z našej strany dobrých, paradoxne po dosiahnutom góle sme však akoby znervózneli. Súper využil naše chyby," povedal Joel Quenneville.

Ottawa deklasovala Montreal v bránke bez Petra Budaja 6:1 a v sérii sa ujala vedenia 2:1. Hrdinom duelu bol center domáceho tímu Jean-Gabriel Pageau, ktorý dosiahol hetrik, okrem toho však prišiel o zub. "Dám si ho v noci pod vankúš a uvidíme, čo sa stane... Nabudúce rád prídem aj o ďalší zub, ak nám to má priniesť víťazstvo,"žartoval mladík, ktorý zažíva premiérovú sezónu v NHL po tom, ako ho v základnej časti povolali "senátori" z farmy v Binghamtone. V play off to bol už jeho štvrtý presný zásah. "Je to pre neho veľký večer, hral fantasticky a pomohol nám gólmi k dosiahnutiu dôležitého víťazstva. Teraz s ním lomcujú emócie, ale tie patria k play off. Na ďalší zápas však musí nastúpiť sústredený, o to sa postaráme," povedal kouč Ottawy Paul MacLean. V nervóznej záverečnej tretine udelil rozhodca 14 vyšších trestov a osem vylúčený do konca zápasu za bitky a potýčky, celkovo rozdal v tejto fáze 210 trestných minút.

Blízko k postupu do konferenčného semifinále je San Jose, ktoré si poradilo s Vancouverom presvedčivo 5:2 a v sérii vedie už 3:0.

sumáre - 1. kolo play off NHL

Východná konferencia:

NY ISLANDERS - PITTSBURGH 4:5 pp (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 2. Moulson (VIŠŇOVSKÝ), 6. Cizikas, 46. Okposo, 51. Tavares - 14. Iginla, 14. Kunitz, 19. Dupuis, 38. Murray, 69. Kunitz. Brankári: Nabokov - Fleury, strely na bránku: 36:25. Diváci: 16.170.

/stav série 1:2/

OTTAWA - MONTREAL 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Góly: 6. Alfredsson, 25. Pageau, 42. Pageau, 47. Turris, 48. Silfverberg, 59. Pageau. Brankári: Anderson - Price, strely na bránku: 30:34. Diváci: 20.249.

/stav série: 2:1/

Západná konferencia:

MINNESOTA - CHICAGO 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 19. Bouchard, 44. Parise, 63. Zucker - 14. Oduya (HOSSA), 58. Keith. Brankári: Harding - Crawford, strely na bránku: 37:27. Diváci: 19.238.

/stav série: 1:2/

SAN JOSE - VANCOUVER 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 15. Pavelski, 28. Pavelski, 42. Couture, 42. Marleau, 45. Couture - 32. Burrows, 54. Hamhuis. Brankári: Niemi - Schneider (45. Luongo), strely na bránku: 38:30. Diváci: 17.562.