NHL: Chárov Boston vyhral v Toronte 5:2, v sérii vedie 2:1

utorok, 7. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 7. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v treťom zápase 1. kola play off zámorskej NHL na ľade Toronta 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Slovenský obranca Zdeno Chára zaznamenal dva strelecké pokusy a pripísal si jeden plusový bod, s 27 minútami a 31 sekundami bol kapitán Bruins najvyťaženejším korčuliarom v stretnutí.

V ďalšom dueli štvrťfinále Východnej konferencie vydreli NY Rangers v Madison Square Garden nad Washingtonom víťazstvo 4:3, vďaka čomu znížili stav série na 1:2. Víťazný gól Newyorčanov strelil v 54. minúte center Derek Stepan.

V Západnej konferencii boli na programe už štvrté zápasy 1. kola. Detroit zdolal doma Anaheim 3:2 po predĺžení a vyrovnal stav série na 2:2. Hrdinom stretnutia bol švajčiarsky útočník Damien Brunner, ktorý v 76. minúte rozhodol svojím presným zásahom o triumfe Red Wings. Zápas Los Angeles - St. Louis sa ešte hrá.