NHL: Penguins postúpili do 2. kola, pre Višňovského sa sezóna skončila

nedeľa, 12. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 12. mája (TASR) - Hokejisti Pittsburghu Penguins sa stali druhými semifinalistami Východnej konferencie NHL. V šiestom súboji 1. kola play off zvíťazili v noci na nedeľu na ľade New Yorku Islanders 4:3 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy. Pre slovenského obrancu "ostrovanov"Ľubomíra Višňovského sa tak sezóna skončila, v záverečnom zápase ročníka vyslal počas vyše 26-minútového pobytu na ľade na bránku súpera tri strely a zapísal si jeden plusový bod.

Penguins v stretnutí trikrát zmazali jednogólový náskok súpera a v predĺžení potom strhli víťazstvo na svoju stranu. Autorom víťazného zásahu "tučniakov" bol v 67. minúte obranca Brooks Orpik. Penguins sa do konferenčného semifinále prebojovali prvýkrát od roku 2010, narazia v ňom na Ottawu, siedmy tím po základnej časti.

1. kolo play off NHL

Východná konferencia - šiesty zápas:

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 pp

/Konečný stav série: 2:4, Pittsburgh postúpil do semifinále Východnej konferencie/