Hokej-MS13: Libor Hudáček je vyčerpaný: "Neviem, čím to je"
Helsinki 13. mája (TASR) - Šampionát odštartoval dobrými výkonmi a hneď v prvom zápase proti Francúzsku zaznamenal gól a asistenciu. Libor Hudáček patril v úvode turnaja k najaktívnejším hráčom slovenského výberu, no postupe sa mu darilo čoraz menej.
"Sám na sebe cítim, že som vyšťavený. Neviem presne, čím to je," povedal dvadsaťdvaročný útočník, ktorý má za sebou vydarenú sezónu v Slovane Bratislava, keď v 48 zápasoch prestížnej KHL strelil jedenásť gólov a pridal deväť asistencií. Jej záverečná časť mu však nevychádza podľa predstáv. "Nemal som také dobré leto ako vlani. Kvôli zraneniam a chorobám som sa cez sezónu tak dobre nepripravil. Dúfam, že teraz to bude lepšie a v letnej príprave sa budem môcť stopercentne nachystať na ďalšiu sezónu," pokračoval.
V poslednom skupinovom zápase Slovákov proti USA ho na ľavom krídle tretieho útoku vystrieda Martin Bartek. Hudáček tak bude na striedačke pripravený ako trinásty útočník. "Budem chalanom držať palce a dúfam, že už konečne prelomíme tú streleckú smolu a dáme zopár gólov. Najlepšie viac ako Američania," dodal.
