NHL: Boston a Rangers poslednými postupujúcimi

utorok, 14. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

NHL: Boston a Rangers poslednými postupujúcimi | zdroj: TASR

New York 14. mája (TASR) - Boston a NY Rangers sa v noci na utorok stali poslednými dvoma postupujúcimi tímami do 2. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase 1. kola na domácom ľade nad Torontom 5:4 po predĺžení, pričom v 46. minúte prehrávali 1:4. V 50. minúte ich však gólom na 2:4 naštartoval Nathan Horton a dokonalý obrat sa "medveďom" podaril v záverečných dvoch minútach riadneho hracieho času, keď Milan Lucic a Patrice Bergeron poslali zápas do predĺženia. V ňom Bergeron rozhodol v 67. minúte svojím druhým gólom a postupe Bostonu a konci sezóny pre Toronto. Kapitán domácich Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu, zaznamenal dva plusové body a súperovho brankára ohrozil tromi strelami. Na ľade strávil až 35:46 minút, čo bola ďaleko najvyššia porcia zo všetkých hráčov.

V druhom stretnutí tejto konferencie NY Rangers rozhodli o svojom postupe v siedmom súboji vo Washingtone hladkým víťazstvom 5:0.