NHL: Pittsburgh a Los Angeles po domácich výhrach v 2. kole play off vedú 1:0-2

streda, 15. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 14. mája (TASR) - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v noci na stredu v úvodnom zápase 2. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Ottawou 4:1. Dva body za gól a asistenciu si pripísal domáci Jevgenij Malkin, ktorého po stretnutí vyhlásili za prvú hviezdu súboja.

Rovnako v prvom zápase Západnej konferencie sa z výhry tešili obhajcovia trofeje z Los Angeles, keď na domácom ľade zdolali San Jose 2:0. Výraznou oporou víťazov bol brankár Jonathan Quick, ktorý zneškodnil všetkých 35 súperových striel a zaslúžene sa stal prvou hviezdou stretnutia. Za druhú vyhlásili Slavu Vojnova, ktorý v závere prvej tretiny strelil vedúci gól a v 33. minúte sa asistenciou podieľal aj na presnom zásahu Mike Richardsa.

2. kolo play off NHL

Východná konferencia - 1. zápas:

Pittsburgh - Ottava 4:1

/stav série: 1:0/

Západná konferencia - 1. zápas:

Los Angeles - San Jose 2:0

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek a o konenčný výsledok druhého zápasu