NHL: Víťazný vstup Chicaga do 2. kola play off aj s prispením Mariána Hossu

štvrtok, 16. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 16. mája (TASR) - Víťazný vstup do 2. kola play off Západnej konferencie zámorskej NHL zaznamenali hokejisti Chicaga. V prvom zápase v noci na štvrtok zvíťazili na domácom ľade nad Detroitom 4:1 a pod tento úspech sa podpísal aj slovenský krídelník Marián Hossa. Práve on v 10. minúte otvoril skóre zápasu. Hosťom sa síce o necelé dve minúty podarilo vyrovnať, no po bezgólovej prostrednej časti, "jastrabi" troma presnými zásahmi v záverečnej tretine rozhodli o svojom triumfe.

Marián Hossa strávil na ľade 20:23 minút, okrem gólu zaznamenal jednu mínusku, na súperovho brankára vyslal päť striel a vyhlásili ho za druhú hviezdu súboja. Jeho krajan Michal Handzuš odohral 17:01 minút a skončil s jedným plusovým bodom.