NHL: Detroit vyhral v Chicagu 4:1, stav série 1:1, San Jose vyhralo a znížilo (2

nedeľa, 19. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 19. mája (TASR) - Hokejisti Detroitu vyhrali v sobotňajšom druhom zápase 2. kola play off Západnej konferencie zámorskej NHL na ľade Chicaga 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Domácim nepomohla ani asistencia slovenského centra Michala Handzuša, ktorý v prvej tretine v prečíslení troch na jedného prihral Patrickovi Kaneovi na jeho prvý gól v prebiehajúcej vyraďovačke. "Červené krídla" ale potom prevzali iniciatívu a štyrmi presnými zásahmi otočili skóre duelu.

Napriek trom streleckým pokusom sa nepresadil domáci útočník Marián Hossa, na konto mu pribudol iba mínusový bod. Handzuš mal okrem asistencie rovnako jednu "mínusku".

V druhom zápase tejto konferencie v noci na nedeľu už v treťom súboji vyhralo San Jose doma nad Los Angeles 2:1 až po predĺžení stav série znížili na 1:2. Strelcom víťazného gólu bol v 62. minúte Logan Couture, ktorého po zápase vyhlásili za prvú hviezdu súboja.

2. kolo play off NHL

Západná konferencia - 1. zápas:

CHICAGO (1.) - DETROIT (7.) 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 15. Kane (HANDZUŠ) - 23. Brunner, 37. Smith, 48. Franzen, 53. Filppula. Brankári: Crawford - Howard, strely na bránku: 20:30.