NHL: Boston prehral s Rangers a vedie už len 3:1, Chicago na pokraji vypadnutia

piatok, 24. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 24. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu nevyužili v noci na piatok prvú možnosť na postup do finále Východnej konferencie, keď v štvrtom zápase prehrali s NY Rangers na jeho ľade 3:4 po predĺžení. V sérii tak vedú už len 3:1. Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade takmer 32 minút, počas ktorých sa prezentoval dvoma strelami a jednou "mínuskou".

Na pokraji vyradenia sú Marián Hossa a Michal Handzuš s Chicagom. V štvrtom zápase 2. kola play off Západnej konferencie prehrali v Detroite 0:2 a v sérii ťahajú za kratší koniec už 1:3. Hossa sa počas takmer 19 minút na ľade prezentoval jednou strelou, Handzuš odohral 15:32 minút a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami.

V rovnakej konferencii vedie už v piatom zápase Los Angeles po dvoch tretinách so San Jose tesne 1:0.