NHL: Boston druhým finalistom Východnej konferencie, Chicago vyhralo a "žije"

nedeľa, 26. máj 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 26. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu sa stali druhými finalistami Východnej konferencie, keď v noci na nedeľu zvíťazili v piatom súboji 2. kola play off zámorskej NHL nad tímom NY Rangers 3:1. "Medvede" vyhrali semifinálovú sériu 4:1 na zápasy a vo finále sa stretnú s Pittsburghom. Slovenský obranca Zdeno Chára si osobné štatistiky nevylepšil, počas takmer 25-minútového pobytu na ľade zaznamenal jeden plusový bod a na súperovho brankára vyslal tri strely.

V piatom zápase Západnej konferencie odvrátilo Chicago hrozbu vypadnutia a po domácej výhre s Detroitom 4:1 prehráva v sérii už len 2:3. Pod víťazstvo "jastrabov" sa podpísalo aj slovenské útočné duo Marián Hossa, Michal Handzuš, ktorí zaznamenali po jednej asistencii. Hossa bez jednej sekundy strávil na ľade 17 minút a prezentoval sa štyrmi strelami. Handzuš bol na ľade 14:05 minút a mal jednu "plusku".