Extraliga mužov - 29. kolo - streda

sobota, 23. január 2010 22:41 | Autor: TASR

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže mužov

Basketbal - extraliga mužov - 29. kolo:

MBK Rieker Komárno - BK Svit 84:46 (16:17, 23:9, 26:13, 19:7)
Najviac bodov: Madaj 23, Burrows 15, Klár 10 - Laco 11, Cvitanovič a Polakovič po 9
TH: 33/24 - 17/12, fauly: 22 - 29, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Doušek, 510 divákov

Stretnutie bolo vyrovnané iba v úvodnej štvrtine. V polovice druhej časti sa domáci od súpera odpútali sériou 12 bodov na 33:22 a od tejto chvíle až do konca duelu zvyšovali svoj náskok. Komárno dobrou obranou a zlepšenou streľbou nedovolilo Svitu znížiť bodový rozdiel. Domáci basketbalisti potešili divákov niekoľkými peknými akciami a pripísali si dva body za víťazstvo 84:46.

Astrum Levice - MBK Handlová 63:83 (18:26, 17:23, 18:18, 10:16)
Najviac bodov: Klein 30, Grznár 10, Lutovský 8 - Glavinič 28, Manojlovič 15, Bilík 8
TH: 29/22 - 16/15, fauly: 18 - 23, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Sudek, Fuska a Lamoš, 1000 divákov

Úvodných päť minút bolo vyrovnaných. Za stavu 12:12 však hostia zlepšili svoju hru a postupne si vypracovali osembodový náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, no v závere sa Handlovej opäť darilo viac a do šatní išli hostia so 14-bodovým vedením (49:35). Handlovčania už potom nepustili víťazstvo z rúk, v závere navyše pridali tri trojky.

BC Prievidza - AB Cosmetics Pezinok 73:78 (14:22, 20:23, 20:23, 19:10)
Najviac bodov: Fears 29, Szalay 14, Boor 10 - Mičuda 21, Jackson 19, Majoroš 13
TH: 14/10 - 20/15, fauly: 23 - 24, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Šarišský, 2500 divákov

Vo vynikajúcej atmosfére sa hral výborný basketbal. Hosťom sa vydarila úvodná štvrtina, už v 13. min viedli o 14 bodov. Aj keď domáci postupne vyrovnávali hru, predsa len Pezinčania dokázali zvyšovať svoj náskok. Najvyšším 10-bodovým rozdielom viedli v 24. min a aj na začiatku 30. minúty. Prievidžania siahli na dno síl a v 35. min stiahli na rozdiel piatich bodov. V závere však domácim chýbali sily, sklamala ich aj streľba, a tak sa líder z Pezinka tešil z víťazstva.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Váhostav-SK Žilina 78:67 (17:13, 24:21, 18:20, 19:13)
Najviac bodov: Baťka 25, Mielczarek 15, Baldovský 14 - Stojanovič 19, Závodný a Podhorský po 11
TH: 25/20 - 33/27, fauly: 27 - 22, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Zubák, Pipíška a Kovalčík, 1000 divákov

Prvý polčas priniesol basketbal podpriemernej úrovne. Obom tímom viazla súhra i streľba a miestami to na palubovke vyzeralo ako súboj jendookého so slepým. Po zmene strán nastalo mierne herné zlepšenie, húževnatí hostia dokonca vyhrali tretiu štvrtinu, a tak rozuzlenie priniesla až záverečná desaťminútovka. V nej už dominovali Spišiaci, no na zdolanie poslednej Žiliny sa dôkladne vytrápili.

BK Inter Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 76:69 (24:17, 17:19, 21:17, 14:16)
Najviac bodov: Kuffa 18 (4), Ivan, Ravasz a Gavran po 11 - Rendla 23 (4), Hovaňák 13, Znanec 12
TH: 21/15 - 24/19, fauly: 24 - 23, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Brziak, Hančík a Hrabuvčin, 500 divákov

Domáce družstvo viedlo v 24. min až o 15 bodov (55:40) vďaka presnejšej hre v útoku. Hostia sa však v nervóznom zápase nevzdávali, ukrajovali z náskoku a v 32. min prehrávali len 60:64. Od tej chvíle to bol veľký boj pod oboma košmi, ale Inter si niekoľkobodový náskok udržal až do záverečného klaksónu a vyhral zaslúžene 76:69.