NHL: Do finálovej série vstúpilo lepšie Chicago, drámu rozhodol Shaw, Hossa 0+1

štvrtok, 13. jún 2013 08:05 | Autor: TASR

NHL: Do finálovej série vstúpilo lepšie Chicago, drámu rozhodol Shaw, Hossa 0+1 | zdroj: TASR

Chicago 13. júna (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na štvrtok v úvodnom zápase finále play off zámorskej NHL na domácom ľade nad Bostonom 4:3 až po treťom predĺžení a ujali sa vedenia v sérii. Hrdinom stretnutia sa stal útočník Blackhawks Andrew Shaw, ktorý v 113. minúte jemne tečoval strelu obrancu Michala Rozsívala a rozhodol o triumfe domácich. Jednou asistenciou sa na výhre Chicaga podieľal slovenský krídelník Marián Hossa, ktorý v 24. minúte za stavu 0:2 prihral na gól Brandonovi Saadovi.

Blackhawks tak urobili prvý zo štyroch krokov potrebných k zisku Stanleyho pohára. Druhý finálový zápas je na programe v noci na nedeľu opäť na ľade Chicaga.