NHL: Horton pre zranenie nedohral úvodný finálový zápas

štvrtok, 13. jún 2013 10:05 | Autor: TASR

Chicago 13. júna (TASR) - Hokejista Bostonu Bruins Nathan Horton nedohral pre zranenie úvodný duel finálovej série o Stanleyho pohár. Počas prvého predĺženia zápasu na ľade Chicaga ho pri presilovke zasiahol puk, resp. hokejka do hornej časti tela. Krídelník "medveďov" s bolestivým výrazom v tvári zamieril do šatne a na ľad sa už nevrátil. Podrobnosti o zranení zatiaľ nie sú známe.

Horton stihol v noci na štvrtok odohrať takmer 21 minút, v zápase si pripísal asistenciu pri prvom góle Milana Lucica. Po odstúpení kanadského útočníka tréner hostí Claude Julien presunul na pravé krídlo prvého útoku mladého Tylera Seguina. Bruins prehrali na ľade Chicaga 3:4 až po trojnásobnom predĺžení.

Horton v prebiehajúcej vyraďovačke nazbieral sedem gólov a 11 asistencií, s 18 bodmi je po spoluhráčovi Davidovi Krejčím druhým najproduktívnejším hráčom play off.