NBA: Miami - San Antonio 103:100 pp, stav finále 3:3, rozhodne sa v piatok

streda, 19. jún 2013 08:05 | Autor: TASR

NBA: Miami - San Antonio 103:100 pp, stav finále 3:3, rozhodne sa v piatok | zdroj: TASR

New York 19. júna (TASR) - O víťazovi ročníka 2012/13 zámorskej NBA sa rozhodne až v siedmom zápase. Basketbalisti San Antonia nevyužili v noci na stredu prvú možnosť definitívne ukončiť finálovú sériu a po prehre 100:103 na palubovke Miami, budú musieť o cennú trofej zabojovať v noci zo štvrtka na piatok na svojej palubovke.

San Antonio malo pritom stretnutie dobre rozohrané. Po tom čo prehralo úvodnú štvrtinu o dva body (25:27), po ďalších dvoch viedlo rozdielom desiatich bodov 75:65. Záverečnú časť ale Miami vyhralo 30:20 a v predĺžení doviedlo zápas do víťaznej koncovky. Výraznou oporou Miami bol LeBron James, ktorý zaznamenal 32 bodov, k nim pridal 11 asistencií a 10 doskokov. Na strane hostí mu zdatne konkuroval Tim Duncan s 30 bodmi a 17 doskokmi.