Volejbal-EL: Slováci prehrali na druhom turnaji v Dánsku s Rakúskom 1:3 (2)

štvrtok, 20. jún 2013 19:05 | Autor: TASR

Slagelse 20. júna (TASR) - Slovenským volejbalovým reprezentantom nevyšiel vstup do druhého turnaja Európskej ligy. V dueli A-skupiny v Slagelse prehrali s Rakúskom 1:3. V piatok o 19.30 ich čaká súboj s domácimi Dánmi.

2. turnaj EL vo Viedni - Slagelse:

SLOVENSKO - Rakúsko 1:3 (13, -18, -17, -19)

Zápas trval 84 minút. Pred 150 divákmi rozhodovali Hakkarainen (Fín.) a Stenbock (Švéd.).

SLOVENSKO: Zaťko, Kohút, Paták, Bencz, Kašper, Chrtiansky ml. (libero Javorčík, Masný, Michalovič, Piovarči, Hruška). Tréner Š. Chrtiansky.

RAKÚSKO: Thaller, Wohlfahrtstätter, Zass, Schneider, Guttmann, Berger (libero Kroiss, Blagojevič, Ringseis). Tréner M. Warm.

Oba tímy v porovnaní s predchádzajúcim vzájomným zápasom vo Viedni nastúpili so zmenami v zostave, Slováci dokonca na poslednú chvíľu s novým liberom Javorčíkom, pretože Ondrušekovi nedovolil hrať zranený chrbát. Po Patákovom ese viedli 2:1 a súperovi postupne ušli na 5:2, 8:4 či dokonca 11:4. Pravda, pri Schneiderovom podaní Rakúšania znížili na 9:11 a set ešte zdramatizovali. Na 11:13 upravil Berger esom. Ďalšia bodová séria Slovákov odpichla na 16:11 a po dvoch úspešných blokoch za stavu 20:13 využili hneď prvý setbal. Druhý set však začali lepšie Rakúšania, ktorí od 3:2 stále viedli (9:6, 13:9). Po Chrtianskeho útoku a Benczovom ese Slováci znížili na 12:13 a následne vyrovnali na 14:14 a 15:15. O chvíľu však znova prehrávali o štyri body 15:19 a za stavu 18:20 pri druhom setbale súpera Paták pokazil podanie. Tretí set síce začali lepšie Slováci (3:1), ale uvoľnenejší Rakúšania otočili na 7:5, neskôr ušli na 13:8. Slováci síce skorigovali na 11:13, ale následne bolo 11:15 či 13:18 a 15:20 a pri treťom setbale bol koniec. Vo štvrtom sete od začiatku nastúpili s dvojicou Masný – Michalovič v základnej zostave, ale rozbehnutých Rakúšanov už nič nezastavilo. Hra sa im darilo, bavili sa volejbalom a znova si vychutnali slovenský kŕč. Guttmann dvoma esami za sebou upravil na 8:5 a aj keď Slováci znížili na 10:11, o chvíľu bolo 10:14. Znova zabrali až v koncovke za nepriaznivého stavu 17:20, pri 19:20 však Kohút pokazil podanie a bolo po slovenských nádejach minimálne na tajbrejk.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumár a komentár