Volejbal-EL: Slováci v sobotu prehrali s Belgickom 1:3, Final Four nereálne (2)

sobota, 22. jún 2013 18:05 | Autor: TASR

Slagelse 22. júna (TASR) - Slovenským volejbalovým reprezentantom nevyšiel záverečný duel na druhom turnaji Európskej ligy v dánskom Slagelse. V sobotňajšom súboji A-skupiny prehrali s Belgickom 1:3. V polovici skupinovej fázy majú Slováci na konte len tri body a nádej postúpiť na Final Four už je nereálna.

2. turnaj EL - Slagelse:

SLOVENSKO - Belgicko 1:3 (18, -20, -17, -17)

Zápas trval 89 minút. Rozhodovali Hakkarainen (Fín). a Kaaber (Nór.), 200 divákov.

SLOVENSKO: Masný, Kohút, Paták, Michalovič, Piovarči, Chrtiansky ml. (libero Javorčík, Hruška, Zaťko, Bencz). Tréner Š. Chrtiansky.

BELGICKO: Verschueren, Van Den Dries, Klinkenberg, Coolman, Van De Voorde, Rousseax (libero Derkoningen, Tuerlinckx, Van Walle, Valkiers, Claes). Tréner: D. Baeyens.

Slováci zatlačili súpera od prvej lopty. Po dobrej práci Patáka na sieti či vtipnej Masného ulievke bagrom viedli v prvom sete už 7:2. Napriek tomu, že v sete pokazili päť podaní, dokázali priamo zo servisu aj bodovať ako Michalovič na 13:9 či Chrtiansky na 15:10. Viedli dokonca 17:12, ale Belgičania znížili na 16:17 a zo 16:18 vyrovnali na 18:18. Slováci však finiš zvládli, na 20:18 úspešne blokoval Chrtiansky a na 21:18 zakončil útokom stredom siete Kohút. Aj druhý set sa hral v réžii slovenského tímu, udržiaval si v ňom viacbodový náskok. Za stavu 17:13 sa na vyše päť minút prerušila hra, pretože striedajúci Belgičan Tuerlinckx si hneď pri prvej akcii urobil silný výron v členku. Pauza viac prospela súperovi, ktorý znížil na 16:17. Na 19:19 vyrovnal esom Klinkenberg a následne Belgičania premenili druhý setbal. Navrch mali aj v treťom sete, v ktorom Slováci iba korigovali ich náskok 11:8, 15:11 či 20:16. Vo štvrtom sete Slováci taktiež iba doťahovali manko, z 8:11 vyrovnali na 11:11 po Benczovom ese, ale o chvíľu bolo 11:14 a zápas už nezdramatizovali.