NHL-finále: Chicago vyhralo nad Bostonom 3:1, Handzuš a Hossa krok od trofeje

nedeľa, 23. jún 2013 06:05 | Autor: TASR

Chicago 23. júna (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na nedeľu v piatom zápase finále play off zámorskej NHL na domácom ľade nad Bostonom 3:1. "Jastrabi" sa ujali v sérii vedenia 3:2 a od zisku Stanleyho pohára ich delí už iba jedno víťazstvo. V prípade opätovného vyrovnania série by Chicago hralo siedmy zápas doma.

V piatom dueli zažiaril americký útočník Patrik Kane, ktorý zaznamenal prvé dva presné zásahy domácich. Skóre duelu otvoril v 18. minúte po tom, čo do bránky doťukol strelu Johnnyho Oduyu a v 26. minúte bekhendom zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Nádej pre hostí vykresal v tretej tretine slovenský obranca Zdeno Chára svojou typickou delovkou. Boston v záverečných minútach ešte stavil na hru bez brankára, no "jastrabi" gólom Davea Bollanda do prázdnej bránky upravili na konečných 3:1. Slovenskí hokejisti v službách Chicaga Michal Handzuš a Marián Hossa sa bodovo nepresadili.

Séria sa sťahuje do Bostonu, šiesty vzájomný duel je na programe v noci na utorok opäť o 2.00 SELČ.