Futbal-LM: ETO Györ v bránke s Kamenárom končí, nestačil na Maccabi Tel Aviv (6)

utorok, 23. júl 2013 23:05 | Autor: TASR

Bratislava 23. júla (TASR) - Futbalisti klubu Šachťar Karaganda zvíťazili v odvetnom domácom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov nad tímom BATE Borisov 1:0 a postúpili do ďalšej fázy. Kazachstanský šampión v prvom vzájomnom zápase vyhral pred týždňom v Bielorusku rovnako 1:0. Šachťar Karaganda sa v 3. predkole stretne s jedným z dvojice Skënderbeu Korça - Neftči Baku.

Suverénne si v 2. predkole počínal IF Elfsborg, švédsky klub v prvom zápase rozdrvil na domácom ihrisku Daugavu Daugavpils 7:1 a hladkú výhru zaznamenal aj v odvete na lotyšskej pôde, kde triumfoval 4:0.

Maďarský majster ETO Györ v bránke s Ľubošom Kamenárom sa so súťažou rozlúčil prehrou 1:2 na pôde Maccabi Tel Aviv. Slovenský gólman inkasoval prvýkrát v 25. minúte, keď ho prekonal Ben Haim, v 79. minúte pridal gólovú poistku Zehavi. Györ dokázal zásluhou Martineza už len skorigovať výsledok na konečných 1:2. Pred týždňom vyhral izraelský tím v Maďarsku 2:0 a do ďalšej fázy tak postúpil s celkovým skóre 4:1.

Úvodné zápasy 3. predkola LM sú na programe 30.-31. júla, odvety sa budú hrať 6.-7. augusta.

2. predkolo LM - odvety:

Šachťar Karaganda - BATE Borisov 1:0 (0:0)

Gól: 82. Zenkovič

/prvý zápas 1:0, postúpila Karaganda/

Daugava Daugavpils - IF Elfsborg 0:4 (0:1)

Góly: 41. Keene, 61. Claesson, 66. Hult, 86. M. Andersson (z 11 m)

/prvý zápas 1:7, postúpil Elfsborg/

JK Nomme Kalju - HJK Helsinki 2:1 (2:0)

Góly: 28. Y. Ceesay, 35. Quintieri - 64. Savage

/prvý zápas 0:0, postúpil JK Nomme/

Sutjeska Nikšič - Šerif Tiraspoľ 0:5 (0:1)

Góly: 51. a 65. Fernando, 14. Cadu, 47. Ricardinho, 86. Scripcenko, ČK: 69. Bečelič (Sutjeska)

/prvý zápas 1:1, postúpil Tiraspoľ/

Molde FK - Sligo Rovers 2:0 (1:0)

Góly: 5. Linnes, 77. Coly

/prvý zápas 1:0, postúpilo Molde/

EB/Streymur - Dinamo Tbilisi 1:3 (1:2)

Góly: 27. Danielsen - 7. Xisco (z 11 m), 12. Dvali, 84. Glišič

/prvý zápas 1:6, postúpilo Dinamo Tbilisi/

Maccabi Tel Aviv - FC ETO Györ 2:1 (1:0)