Plávanie-MS: Mimovičová na 100 m prsia 42., rekordná Meilutyteová (2)

pondelok, 29. júl 2013 13:05 | Autor: TASR

Barcelona 29. júla (TASR) - Slovenská plavkyňa Zuzana Mimovičová obsadila v pondelok na 15. majstrovstvách sveta FINA v Barcelone v disciplíne 100 m prsia 42. miesto. V dopoludňajšej rozplavbe dosiahla čas 1:11,67 minúty a zostala tak pred bránami semifinále. Členka ŠKP Košice zaostala za vlastným národným rekordom z mája tohto roku 91 stotín sekundy.

Mimovičová bola v pondelok jedinou reprezentantkou Slovenska, ktorá zasiahla do súťaží. Najrýchlejší čas a súčasne nový európsky rekord, resp. rekord šampionátu dosiahla Litovčanka Ruta Meilutyteová výkonom 1:04,52 minúty. O dve stotiny prekonala zápis Američanky Rebeccy Soniovej z MS 2009 v Ríme.

Iba 16-ročná Litovčanka postúpila do popoludňajšieho semifinále rýchlejším časom, akým v Londýne pred rokom získala olympijské zlato. Tam vyhrala za 1:05,47, hoci v semifinále bola ešte o 26 stotín rýchlejšia. V prípade, že v pondelok popoludní, resp. v utorňajšom finále stlačí svoj výkon ešte o osem stotín, prekoná svetové maximum ďalšej Američanky Jessicy Hardyovej z roku 2009. Hardyová skončila v rozplavbách druhá so stratou 0,66 sekundy na Litovčanku.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 3. odsek