Hokej: Slovenská sedemnástka na Turnaji piatich krajín prehrala s Českom (3)

štvrtok, 15. august 2013 21:05 | Autor: TASR

Trnava 15. augusta (TASR) - Slovenskí hokejisti do 17 rokov vstúpili do Turnaja piatich krajín v Trnave prehrou s Českom 3:4. Zverenci trénera Martina Hrnčára sa v piatok o 17.30 h stretnú s Nemeckom.

Reprezentanti USA vyhrali v rámci druhého dňa nad rovesníkmi zo Švajčiarska vysoko 7:1 a usadili sa pevne na čele tabuľky.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov v Trnave:

Slovensko - Česko 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Struška, 34. Valent, 52. Valent – 4. Kaše, 15. Špaček, 23. Svoboda, 29. Weinhold. Rozhodovali: Konc - Junek, Výleta (SR), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 274 divákov

Martin Hrnčár, tréner SR 17 (zdroj: SZĽH): "Mali sme výborný vstup do zápasu. Strelili sme prvý gól, mali sme hru pod kontrolou, nepúšťali Čechov do šancí. Tí sa začali presadzovať v druhej časti prvej tretiny, kedy sme prestali hrať dôrazne. Zlom v zápase nastal v prostrednej časti, ktorú Česi zvládli výborne. Za stavu 1:4 sme ešte v druhej tretine dokázali streliť druhý gól, no a môžem byť maximálne spokojný s našou hrou v poslednej tretine. V 52. minúte sme strelili kontaktný gól a odvtedy sa prakticky hralo na jednej polovici ihriska. Hlúpy faul nášho hráča dve minúty pred koncom nám znemožnil ísť do plnohodnotnej power play, no aj tak sme to v oslabení skúsili a sekundu pred treťou sirénou mal vyrovnanie na hokejke Žiak. Český gólman však zázračne betónom zabránil ceste puku do bránky."

Švajčiarsko - USA 1:7 (0:3, 1:4, 0:0)

Góly: 33. In Albon – 2. Floodstrand, 11. Terry, 19. Miletic, 22. Floodstrand, 26. Gates, 36. Boeser, 39. Aibel