Main Content

Motorizmus-Rely: Ogier musí odložiť oslavu titulu, po nehode odstúpil (2)

piatok, 23. august 2013 19:05 | Autor: TASR

Berlín 23. augusta (TASR) - Šance Sebastiena Ogiera na oslavu majstrovského titulu už na Rely Nemecka zhasli hneď v úvodný deň podujatia, v ktorom líder šampionátu pri nehode zlomil zavesenie predného ľavého kolesa na svojom Volkswagene a z pretekov musel odstúpiť.

Ogier dúfal, že si už v deviatom z trinástich tohtoročných pretekov MS zaistí titul. Hneď v prvej etape prišla chyba, po ktorej ešte po provizórnej oprave pokračoval, ale na ďalšej rýchlostnej skúške už musel zničený VW Polo odstaviť. Keby sa aj v ďalších dňoch do súťaže vrátil, dostal by penalizáciu 20 minút, s ktorou by už nemal šancu na víťazstvo. "Bola to moja chyba. Minul som bod, kedy som mal brzdiť. Nemal som ho v poznámkach. Vletel som do vinice, niečo som trafil a zničil si predok," komentoval pre agentúru dpa nehodu Ogier, ktorý však má na čele MS dostatočný náskok, aby ho mohli korunovať za šampióna na najbližšej rely v Austrálii.

Po dvoch piatkových úvodných skúškach vedie Ogierov tímový kolega Jari-Matti Latvala z Fínska.

Poradie po prvom dni:

1. Jari-Matti Latvala (Fín./Volkswagen) 1:38:04,100, 2. Thierry Neuville (Belg./Ford) +07,300, 3. Daniel Sordo (Šp./Citroen) +26,300, 4. Mikko Hirvonen (Fín./Citroen) +47,600, 5. Mads Ostberg (Nór./Ford) +02:12,300, 6. Martin Prokop (ČR/Ford) +04:17,600

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky.