Squash-ME: Historický postup Slováka, Celler v 1. kole vyradil Pinta

streda, 4. september 2013 22:05 | Autor: TASR

Herentals 4. septembra (TASR) - Miroslav Celler sa postaral v stredu o historický zápis, keď ako prvý slovenský reprezentant v squashi prešiel na európskom šampionáte jednotlivcov cez 1. kolo. Člen Imet Bratislava zvíťazil v záverečnom, najdlhšom súboji úvodného dňa ME v belgickom Herentalse nad Portugalčanom Claudiom Pintom po tuhom boji 3:2 na sety.

Celler mal slabší vstup do zápasu, po prvom prehratom sete však našiel herný rytmus a ďalšie dva vyhral. V štvrtom viedol nad portugalským juniorom 8:4, no napokon ho prehral 10:12. O všetkom tak rozhodol piaty set, v ktorom slovenský squashista triumfoval 11:6. V druhom kole mu žreb postavil do cesty veľmi silného súpera, narazí na druhého nasadeného Borju Golana zo Španielska.

Úvodné kolo bolo naopak konečnou stanicou pre druhého slovenského zástupcu na ME Petra Kviečinského (Hlohovec), ktorý nestačil na domáceho Jana van den Herreweggena a podľahol mu hladko 0:3 na sety.

ME jednotlivcov - 1. kolo:

Peter Kviečinský (SR) - Jan van den Herreweggen (Belg.) 0:3 (4:11, 5:11, 2:11), Miroslav Celler (SR) - Claudio Pinto (Portug.) 3:2 (3:11, 12:10, 11:8, 10:12, 11:6)