Main Content

Futbal: Zápas Slovan - Nitra aj s divákmi, "belasí" s polročnou podmienkou od DK

piatok, 6. september 2013 17:05 | Autor: TASR

Bratislava 6. septembra (TASR) - ŠK Slovan Bratislava môže v domácom zápase 10. kola Corgoň ligy 2013/2014 proti FC Nitra počítať aj s návštevou divákov. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) výkon zvyšku trestu úradujúceho majstra, t.j. odohratie 1 súťažného stretnutia za vylúčenia verejnosti, podmienečne odložila na šesť mesiacov od 6. septembra do 5. marca 2014. Zápas s Nitrou je na programe po reprezentačnej prestávke v utorok 17. septembra.

"DK SFZ ďalej ukladá klubu ŠK Slovan Bratislava prijať účinné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti na štadióne pred, počas a po stretnutiach, vo všetkých sektoroch a stretnutiach do konca súťažného ročníka, zvýšiť počty usporiadateľskej služby k stretnutiam vyhláseným za rizikové a tieto nahlásiť vopred na DK a riadiacemu orgánu Únii ligových klubov (implementovať do praxe sprísnenie bezpečnostných opatrení a zavedenie nových prvkov kontroly počas stretnutí - zamedzenie prechodu z jedného sektoru do druhého, kontrola vstupeniek pred sektormi, absolútny zákaz vstupu osôb pod vplyvom alkoholu na štadión, skvalitnenie bezpečnostnej ochrany zvýšením monitorovania jednotlivých sektorov). DK tiež ukladá klubu ŠK Slovan Bratislava zaslať konkrétnu špecifikáciu odškodnenia postihnutých divákov v termíne do 18. septembra 2013," uvádza sa v správe DK SFZ.

DK SFZ pôvodne potrestala Slovan Bratislava finančnou pokutou 15.000 eur a nepodmienečným uzavretím štadióna na tri domáce zápasy za incident z 81. minúty domáceho zápasu 6. kola Corgoň ligy proti MFK Ružomberok, počas ktorého doteraz neidentifikovaní páchatelia vhodili neznámy pyrotechnický výrobok so silným detonačným účinkom medzi fanúšikov hosťujúceho klubu. Po výbuchu utrpelo rôzne formy zranení celkovo desať ľudí. Dva súboje "belasí" odohrali pred prázdnymi tribúnami a to proti FK Senica (1:0) a ViOnu Zlaté Moravce (2:0), tretí im disciplinárka odpustila.