MSF14-Futbal-kval.: Jordánci po dráme do interkontinentálnej baráže

utorok, 10. september 2013 20:05 | Autor: TASR

Taškent 10. septembra (TASR) - Futbalisti Jordánska stále môžu dúfať vo svoju premiérovú časť na majstrovstvách sveta. V dramatickom play off ázijskej kvalifikácie MS 2014 zdolali Uzbekistan a v novembri ich tak čaká interkontinentálna baráž o miestenku v Brazílii s piatym tímom juhoamerickej kvalifikácie.

Jordánsko v piatkovom prvom zápase v Ammáne remizovalo s Uzbekistanom 1:1. Rovnaký výsledok sa zrodil po 90 minútach aj v utorkovej odvete v Taškente a tak muselo prísť na rad predĺženie. V 101. minúte vypadlo na štadióne osvetlenie a zápas musel austrálsky rozhodca Ben Williams prerušiť. Po 10-minútovej pauze sa mohlo pokračovať, ale ďalší gól diváci nevideli a tak sa k slovu dostali strely zo značky pokutového kopu. V nich rozhodol až 19. jedenástkový pokus, hostia zvíťazili 9:8 a mohli sa tešiť z postupu.

Z ázijskej zóny si účasť na MS priamo zabezpečili Japonsko, Kórejská republika, Austrália a Irán.

Sumár:

Uzbekistan - Jordánsko 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), 8:9 na strely zo značky pok. kopu

Góly: 5. Izmajlov - 42. Al Murjan

/prvý zápas: 1:1, do interkontinentálnej baráže postúpilo Jordánsko/