VIDEO + REPORT: Medveščak Záhreb – Slovan Bratislava 3:4pp

piatok, 13. september 2013 21:59 | Autor: Dávid Lech

VIDEO + REPORT: Medveščak Záhreb – Slovan Bratislava 3:4pp | zdroj: © TASR

Po troch neúspešných vystúpeniach na ľade súperov hokejisti Slovana absolvovali posledný štvrtý duel štvorzápasového tripu proti Medveščaku Záhreb. Ani tentoraz však neboli úspešní!

Prvý gól stretnutia vsietili domáci hokejisti, hoci tomu tak nemuselo byť. V štvrtej minúte delovka Kutláka skončila na žŕdke domácej brány. Po tejto strele sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, keď o minútu rozjasal domáce publikum svojím gólom útočník Ryan Vesce, ktorý hrá vo vynikajúcej forme. Vesce využil šikovnú prihrávku Billa Thomasa spoza brány a zasunul puk za Jaroslava Janusa, ktorý dostal v zápase prednosť pred Čechom Kopřivom. V ôsmej minúte Slovanistom opäť neprialo šťastie. Strela Hudáčka sa poodbíjala od žŕdiek brány Medveščaku späť do hry. Slovan sa tlačil dopredu a to prinieslo žiadané ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý vsietil v 16. minúte Roman Kukumberg, ktorý sa presadil strelou z vrcholu pravého kruhu. Asistenciu pri jeho presnom zásahu si pripísal kapitán Milan Bartovič. Po tomto góle sa už len dohrávalo a do kabín sa tak po prvej siréne šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod prostrednej časti sa niesol v duchu vylúčení. Na trestnú lavicu si postupne sadol domáci Montador s Bjorkstrandom. Presilovú hru však Slovan nedohral, pretože si na lavicu hanby šiel sadnúť aj Bratislavčan Ölvecký. Hra bola napriek viacerým početným výhodám vyrovnaná. Bližšie ku gólu boli hostia, ktorí mohli potrestať vylúčenie Willsieho, strely Štajnocha, Sersena ani Škoulu sa však neujali. Rozhodujúci moment druhej tretiny sa udial v 35. minúte. Vylúčený bol Jaroslav Janus za úmyselné posunutie brány, dvojminútový trest si odpykával Marko Daňo. Presilovú hru využil exslovanistaIvanŠvarný, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou a poslal svoj tím do jednogólového vedenia. Minútu pred koncom tretiny mohol vyrovnať Libor Hudáček, po dobrom zákroku domáceho beka sa však nedostal k zakončeniu a gól padol na druhej strane. 38 sekúnd pred koncom druhej tretiny skóroval Jonathan Cheechoo, ktorý sa prezentoval krásnou umiestnenou strelou do hornej časti Janusovej brány. Slovanisti nezvládli záver druhej tretiny, v nej inkasovali dva góly a do tretej tretiny nastupovali s dvojgólovým mankom.

Prvá päťminútovka záverečnej tretiny sa niesla v pasívnom tempe, Medveščak umne držal puk a Slovan si nedokázal vypracovať žiadnu vyloženú príležitosť. Prvý náznak šance prišiel až v šiestej minúte tretej tretiny z hokejky Marka Daňa. Pokus mladíka patriacemu Columbusu Blue Jackets ale Mark Dekanich kryl. Po strele Daňa pohrozili aj domáci. Druhý gól v zápase mal na hokejke kanonier Jonathan Cheechoo, Janus sa prezentoval kvalitným zákrokom.  Slovanu sa nakoniec podarilo vsietiť kontaktný gól. V 48. minúte sa presadil s chuťou hrajúci Milan Bartovič, ktorý asistoval pri prvom góle Kukumberga. Medveščak sa snažil prinavrátiť svoje dvojgólové vedenia a takmer sa to podarilo agilnému Willsiemu. Ten sa ocitol zoči-voči Janusovi a tento súboj vyznel lepšie v prospech slovenského gólmana. Slovan mal tak naďalej nádej na vyrovnanie. V 57. minúte sa začínalo odznova. Na konci vydarenej akcie stál Čech Tomáš Netík. V závere mohol Slovan strhnúť zápas na svoju stranu, no gól v riadnom hracom čase už nepadol a duel dospel do predĺženia.

Predĺženie zvládli lepšie Slovanisti, ktorí vďaka presnému zásahu Bližňáka dokonali skvelý obrat a pripísali si do tabuľky prvé dva body. Mário sa presadil dorážkou po strele Milana Bartoviča, ktorý si v zápase pripísal tri body za jeden gól a dve asistencie.

Slovanisti tak po troch zápasoch získali svoje prvé dva body do tabuľky. Veľkú zásluhu na tom mala väčšia aktivita v ofenzíve. Bratislavčania konečne dokázali skórovať a veľkú zásluhu na tom mal kapitán Milan Bartovič. Nemôžeme zabudnúť ani na brankára Jaroslava Janusa, ktorý sa prezentoval viacerými kvalitnými zákrokmi. Slovan dnes na bránu Medveščaku vyslal 35 streleckých pokusov, čo je najvyšší počet z doterajších zápasov Bratislavčanov. Na Janusa smerovalo celkovo 26 striel.

Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 3:4pp (1:1, 2:0, 0:2) – 0:1

Góly: 5. R. Vesce (B. Thomas, Ch. Linglet), 37. I. Švarný (B. Kane, P. Bjorkstrand), 40. J. Cheechoo (B. Willsie) - 16. R. Kukumberg (M. Bartovič, J. Sigalet), 48. M. Bartovič (J. Mikúš), 57. T. Netík (L. Hudáček), 62. M. Bližňák (M. Bartovič)

Zostavy:
Záhreb: Dekanich – Katic, Popovic, Foster, Švarný, Letang, Montador – Jessiman, Murray, Walker – Vesce, Thomas, Linglet – Willsie, Murley, Cheechoo – Perkovich, Bjorkstrand, Kane
Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mráz, Kolena, – Vondrka, Bližňák, Miklík – Kukumberg, Bartovič, J. Mikúš – Netík, Daňo, Ölvecký – T. Mikúš, Bakoš, Hudáček

Hlasy

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Myslím si, že sme videli rýchly, bojovný, agresívny zápas s dobrým nasadením oboch mužstiev. Dlho sme nevedeli využiť naše gólové šance. Tvrdo sme zaplatili dvoma gólmi za slabšiu chvíľku v druhej tretine. Tvrdou fyzickou prácou sme však dokázali vyrovnať skóre a v predĺžení využiť prvú z našich možností."

Na Slovanistov čaká po piatkovom súboji štvordňová prestávka. Najbližšie sa predstavia v utorok 17. septembra v domácej Slovnaft Arene, v ktorej privítajú zdatného súpera z Torpeda Nižnij Novgorod, úvodné buly duelu sa vhodí o 19 hod.