pondelok, 16. september 2013 10:51 | Autor: Richard Weinfortner

Správy dňa zo španielskej Primera Division (16.9.) | zdroj: © TASR

Prinášame vám nový diel pravidelnej dennej rubriky so súhrnom top správ z jednej z najpopulárnejších futbalových líg na svete – španielskej Primera Divison.

REAL MADRID: Ešte včera vicemajster zaujal médiá správou o predĺžení zmluvy Cristiana Ronalda do roku 2018, vďaka čomu Portugalčan svoj ročný príjem zvýši na 17 miliónov eur. Obe strany boli z podpisu novej zmluvy nadšené.

BARCELONA: Daňou za dramatické víťazstvo 3:2 nad Sevillou je zranenie Jordiho Albu, ktorý si natrhol stehenný sval a mimo bude najmenej 3 týždne.

BARCELONA: Stopér Javier Mascherano varuje svojich spoluhráčov, že musia rapídne zlepšiť hru. Hovorí pritom najmä o defenzívnych chybách, ktoré zbytočne zdramatizovali zápas so Sevillou.

MALAGA: Včera sa 29ročný útočník Mounir El Hamdaoui stal po 10 rokoch prvým hráčom klubu, ktorý dal hetrik. Vďaka víťazstvu nad Rayom Vallecano 5:0 tím poskočil na 10.miesto tabuľky.

VILLAREAL: Sobotňajšia remíza s Realom Madrid znamenala prvú stratu bodov Žltých ponoriek v sezóne. Tréner Marcelino napriek tomu ďakoval svojim zverencom a vyhlásil, že jeho tím bol lepší.

OSASUNA: Javi García kritizoval svojich hráčov za výkon proti Getafe. Posledný tím tabuľky sa v 10.minúte ujal vedenia, no naivita a nedôrazná hra viedli k prehre 1:2.