REPORT: HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:3

utorok, 17. september 2013 21:27 | Autor: Dávid Lech

REPORT: HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:3 | zdroj: © TASR

Po štyroch stretnutiach na hosťujúcich klziskách sa bratislavskí hokejisti predstavili prvýkrát v sezóne 2013/2014 pred očami svojich divákov. Po veľkolepom programe v rámci otvorenia sezóny pod názvom KHL GRAND OPENING 2013 sa pár minút po devätnástej hodine vhodilo prvé buly dlho očakávaného duelu.

Od úvodu sa začal hrať svižný hokej. Prvú vážnejšiu šancu mal Fín Salminen, ktorý mohol potrestať vylúčenie Martina Škoulu, skóre sa však nemenilo. Okrem spomínanej príležitosti Salminena si Slovan dokázal poradiť s hrou v oslabení a o pár minút mal k dispozícii početnú výhod, keď Torpedo hralo so šiestimi hráčmi. „Belasí“ si v presilovke nedokázali poradiť s húževnatou obranou súpera a bránu Gelašviliho ohrozil len Tomáš Netík s ktorého dvomi pokusmi si hosťujúci gólman poradil. Prvý gól mali na hokejkách hráči z metropoly Slovenska. Juraj Mikúš sa dostal do šance po nápaditej Kukumbergovej prihrávke, stroskotal však na istom Gelašvilim.  Tak udrelo na druhej strane. V 18. minúte skóroval Wojtek Wolski, ktorý stál osamotený pred Jaroslavom Janusom a tak nemal problém zužitkovať výbornú prihrávku Tima Brenta spoza brány. Do zaznenia prvej sirény sa už nič vážnejšie nestalo, hostia šli do kabín s jednogólovým vedením.

Novgorod od začiatku prostredného dejstva umne bránil a zverenci Rostislava Čadu nedokázali využiť ani kratučkú početnú výhodu o dvoch hráčov. Prvá polovica druhej tretiny bola nezáživná, to najdôležitejšie z druhej dvadsaťminútovky sme mali možnosť vidieť od tridsiatej minúty. Slovan pritlačil na pílu a dokázal si vypracovať viacero kvalitných streleckých príležitostí. Strely Daňa, Vondrku a ani Štajnocha sa ale neskončili gólom. Bratislavský súper svojho protivníka vycvičil z efektivity, keď v 36. minúte skóroval Vadim Krasnoslobodcev, ktorý dorazil svoj vlastný strelecký pokus za Janusov chrbát. Domáci hokejisti sa ešte nestihli spamätať z inkasovaného gólu a Jaroslav Janus vyťahoval puk zo svojej svätyne tretí raz. Svoj druhý gól v zápase vsietil Wojtek Wolski, ktorý dokonale využil svoje početné skúsenosti zo zámoria a pohyboval sa presne tam, kde sa mal pohybovať. Aby toho nebolo málo, hosťom sa podarilo vsietiť ešte jeden presný zásah. Pár sekúnd pred koncom druhej tretiny skóroval Jarkko Immonen, puk do brány dopravil až po odpískaní rozhodcov a tak jeho gól, našťastie pre Slovan, nemohol byť uznaný.

Vypredaná domáca aréna hnala svojich miláčikov od začiatku záverečnej časti do útoku, no Slovanu sa nedarilo prelomiť precíznu defenzívu Novgorodu. Ak už niekto z hráčov Bratislavy ohrozil bránu Torpeda, puk zastavil sebaistý Georgij Gelašvili, ktorý v zápase strelcov Slovana privádzal do zúfalstva. „Belasí“ mali k dispozícii viacero presiloviek, ani jednu z nich však nedokázali využiť. Okrem početných výhod mohli Slovanisti vsietiť kontaktný gól vďaka nariadenému trestnému strieľaniu. Peter Ölvecký však nevyužil ani túto príležitosť na skórovanie a s výnimkou svetlých okamihov v Záhrebe strelecká nemohúcnosť hráčov HC Slovan Bratislava naďalej pokračovala.

Torpedo Nižnij Novgorod zdolalo HC Slovan Bratislava na jeho ľade rozdielom triedy 3:0. Slovan doplatil na „starú známu“ (ne)efektivitu streľby. Na súperovu bránu vyslal dvadsať pukov ani jeden z nich sa však nezatrepotal v hosťujúcej bráne.

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod : (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. W. Wolski (T. Brent), 36. V. Krasnoslobodcev (P. Ščastlivyj), 37. W. Wolski (V. Denisov, M. Grigorjev)

Zostavy:
Slovan: Janus – Sersen, Škoula, Mihálik, Kutlák, Sigalet, Štajnoch, Mráz, T. Mikúš – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg – Hudáček, Ölvecký, Netík – Bakoš, Kolena, Daňo
Torpedo:
Gelašvili – Valentenko, Hietanen, Makarov, Lukin, Denisov, Grigorjev, Belochvostikov, Jamkin – A. Potapov, Galuzin, Kuľomin – Wolski, Brent, Kulakov – Salminen, Immonen, M. Potapov – Žarkov, Ščastlivyj, Krasnoslobodcev

Najbližší zápas odohrajú Slovanisti opäť v Slovnaft Arene, kde budú hostiť Viťaz Podolsk. Zápas sa začína o devätnástej hodine. Do tohto času majú hokejisti Slovana možnosť pilne pracovať na svojich nedostatkoch. Dôležité bude predovšetkým nájsť stratenú sebadôveru a začať strieľať góly. S hokejistami Slovana to zatiaľ v novom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy nevyzerá ružovo. Po piatich dueloch majú na svojom konte len dva body a v celkovej tabuľke im patrí predposledná priečka.