REPORT: HC Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk 1:4

štvrtok, 19. september 2013 21:20 | Autor: Dávid Lech

REPORT: HC Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk 1:4 | zdroj: © TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava sa po nevydarenom domácom zápase (0:3) s Torpedom Nižnij Novgorod snažili zlepšiť si reputáciu v stretnutí proti Viťazu Podolsk. Ani tento duel však zverencom Rostislava Čadu nevyšiel podľa ich predstáv.

Zápas sa od začiatku začal hrať vo vysokom tempe. Slovan prejavoval snahu odčiniť prehru s Novgorodom, Čechov dával svojimi akciami od úvodu stretnutia jasne najavo, že sa slovenského účastníka v KHL nebojí. Zlomovou situáciou v úvodnej dvadsaťminútovke bolo vylúčenie Tomáša Mojžíša na 5 minút plus do konca zápasu za narazenie na mantinel po ktorom sa forward Mike Iggulden porúčal do šatní. Viťaz síce dlhú presilovú hru nevyužil, no pár sekúnd po tom, čo hral Slovan v plnom počte prekonal Kopřivu Alexander Vasiljev, ktorý sa presadil strelou od modrej. Po tomto góle prebrali iniciatívu Bratislavčania, ktorí viackrát nebezpečne ohrozili súperovu bránu, no žiadané ovocie v podobe presného zásahu to neprinieslo. Práve naopak. V 14. minúte to bolo už 0:2 po presnej strele Dinara Chafizullina z ľavého kruhu. Záver tretiny poznačili len vylúčenia, skóre sa už nezmenilo.

Do druhej tretiny Slovan nastupoval s vedomím dvojgólového manka. Po 48 sekundách hry hokejisti z metropoly Slovenska inkasovali ďalší gól, tentoraz z hokejky Vjačeslava Soloduchina, ktorý sa presadil po dobrej individuálnej akcii. „Belasí“ sa naďalej snažili niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom. Vypracovali si viacero sľubných šancí, no opäť doplácali na svoju žalostnú streleckú efektivitu. V 36. minúte boli domáci hokejisti zrelí na uterák. Na 0:4 totiž zvyšoval zadák Logan Pyett. Dve minúty pred druhou sirénou si vypredaná hala mohla po dlhom čase zakričať „gól!“ Úspešným strelcom bol Martin Škoula. Český obranca tak svojim zásahom do čierneho vykresal iskierku nádeje pre svojich spoluhráčov. Slovan mal v závere tretiny ďalší gól na hokejke počas vylúčenie Branislava Mezeia, ŠtajnochVondrkom ale u gólmana Backlunda so svojimi streleckými pokusmi nepochodili.

V tretej tretine sa už nič vážnejšie nestalo. Domáci hokejisti sa sympaticky pokúšali spraviť niečo s výsledkom, no proti bol švédsky brankár Johan Backlund a jeho pohotové zákroky. Slovan doplatil na starú známu (ne)efektivitu streľby. V dnešnom zápase ohrozil súperovu bránu 38-krát, no z tohto veľkého počtu striel dokázal vyťažiť iba jeden gól. Čechovu na štyri presné zásahy stačilo 23 streleckých pokusov.

„Belasí“ nezvládli ani svoj druhý domáci zápas. Situácia v bratislavskom klube je kritická. Mužstvo nedokáže nadviazať na vlaňajšie úspechy a patrí medzi najslabšie celky v KHL. V tabuľke najlepšej európskej hokejovej ligy mu patrí posledné miesto s chudobným ziskom dvoch bodov s celkovým skóre 7:21. Bratislavčania majú najhorší útok v lige, keď v priemere strieľajú len 1,16 gólov na zápas.

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podolsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)