Main Content

Hokej: O organizovanie MS 2018 prejavili záujem Dánsko a Lotyšsko

piatok, 20. september 2013 16:05 | Autor: TASR

Cascais 20. septembra (TASR) - Oficiálnu žiadosť o organizovanie MS 2018 v ľadovom hokeji podali Dánsko a Lotyšsko. Informoval o tom portál Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Obe krajiny sa v minulosti spoločne snažili o získanie práv na usporiadanie šampionátu v roku 2017, ale neúspešne. Turnaj nakoniec pripadol Francúzom a Nemcom.

Dánsko, ktoré sa momentálne nachádza na 12. mieste v rebríčku IIHF, nikdy MS nehostilo. Za hlavné dejisko pritom ponúka Kodaň arénu s kapacitou 12.000 miest, ktorú by mali oficiálne otvoriť v roku 2015. Ako druhý najvhodnejší štadión sa javí Boxen aréna v Herningu, ktorý má ešte o 500 miest viac. Vedenie Dánskej hokejovej federácie taktiež nevylučuje možnosť spoločnej kandidatúry so Švédskom alebo Nórskom. Rozhodnutie musia doručiť IIHF najneskôr do 10. januára 2014.

Lotyšsko, ktoré je v rebríčku 11., hostilo šampionát doposiaľ jediný raz v roku 2006. V prípade, že uspeje so svojou kandidatúrou, turnaj by prebiehal v hlavnom meste. Za hlavné dejisko zástupcovia národného zväzu určili Arénu Riga s 10.600 miestami, postavenú práve pre potreby MS 2006.

O usporiadateľskej krajine rozhodne IIHF na svojom zasadnutí (22.-24. mája) počas MS 2014 v Bielorusku.