Hokej: HKM Zvolen - HC'05 B. Bystrica 1:2 v 3. kole extraligy

piatok, 20. september 2013 21:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - HC'05 B. Bystrica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 21. Mucha - 48. Kafka, 60. Heizer. Rozhodcovia Müllner, Stricker (Nem.) - Bogdaň, Rovenský. Vylúčení 4:2, navyše Zigo (B. Bystrica) trest v hre a 5xDKZ, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 27. navyše Hegyi (B. Bystrica), 2325 divákov.

Bystričanom by premiérové víťazstvo v tejto sezóne chutilo v pohronskom derby so Zvolenom oveľa viac ako vo všednom zápase. Túžili po ňom veľmi, no realita bola tak ťažká, že sa dlho bez efektu narobili ako baníci v hlbinnej ťažbe. Opäť začali agilne, hýrili pohybom, kým Zvolenčania pôsobili viac ťažkopádne. Strely Matoušeka a Whitea trochu rozohriali domáceho brankára Šimka hneď v úvode, Zvolenčania pohrozili v 4. min po Brabencovej šanci a jeho strele mimo, na zvolenských hokejkách pribudlo dostatok šancí, no na gól sa muselo čakať až do druhej tretiny. Streleckú labilnosť po vypracovaných kombináciách a šanciach Podkonického, Brabenca a opäť Podkonického v závere 1. tretiny konečne vylepšil Mucha v 21. min, keď bombou po buly zužitkoval zvolenskú presilovku. Už sa zdalo, že by sa konto bystrického brankára Kalembu mohlo aj navŕšiť, to by však Zvolenčania museli viac zapnúť na plné obrátky. V 25. min sa im naskytla presilovka trvajúca päť minút, trestuhodne ju premrhali, v 32. min ešte Baláž spálil zblízka takmer nemožné a odvtedy sa viac do hry dostali hostia. Nádejné pokusy v 33. min Whitea, dvakrát Heizera, Matouška v presilovke v 35. min a v poslednej sekunde strela Styka opäť pri početnej prevahe vyjadrovali snahu hostí čo najrýchlejšie vyrovnať a Zvolenčanom za benevolenciu poriadne podkúriť. V 43. min takmer splnil želanie 'baranov' nepresnou strelou Macík, druhý gól Zvolenčanov sa ponúkal dvakrát po nájazdoch P. Zuzina. Veľká radosť vypukla na hosťujúcej strane až v 48. min, rýchlu spoluprácu s Heizerom zakončil presne Kafka a napätie na ľade vzrástlo. Dve minúty pred klaksónom sa hosťom ponúkla presilovka po vylúčení Hertla a Heizer 28 sekúnd pred koncom rozhodol o troch bodoch hostí.