Hokej: HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 4:0 v 5. kole extraligy - sumár, text

piatok, 27. september 2013 20:05 | Autor: TASR

Skalica 27. septembra (TASR) -

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Školiak, 39. Šátek, 45. Sloboda, 56. B. Mráz. Vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík – Kacej, M. Orolín, 1389 divákov

Zostavy:

HK 36 Skalica: Lipovský - Vyrúbalík, Kozák, Trška, Ketner, Barák, Srnec - Sloboda, Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, Preisinger - Kutálek, Mráz, Šátek - Dvonč, Jankovič, Kalináč

MsHK DOXXbet Žilina: M. Laco - Bajánik, Ostrčil, Šterbák Rúfus, Leško, Dlouhý, Prášek - Novák, Kalla, Dornič - Buc, Klouda, Varga - Drevenák, Linet, Macejka - Kropáč, Valášek, Jarab

Do zápasu nastúpili domáci bez chorého kanoniera Kuľhu. Prvú šancu na zmenu skóre mohla priniesť presilovka Skaličanov pri vylúčení Nováka v 4. minúte, najmä keď bol vzápätí vylúčený aj ďalší hráč hostí Ostrčil. Dobrú strelu Vyrúbalíka však od modrej kryl Laco. Ďalšiu možnosť spálil domáci Kutálek, ktorý ale nemal v pravý čas na ľade položenú hokejku a nemohol zakončiť. Skalici sa predsa len podarilo skórovať v 7. minúte, keď nahodený puk od modrej po teči Školiaka skončil za Lacovým chrbtom. Prvú tretinu tak vyhrali domáci 1:0 po rozpačitom výkone oboch tímov.

V druhej časti hry mal prvú šancu v 23. minúte Šátek, no zblízka Laca neprekonal. Následne trošku zatlačili aj hostia, no Lipovský ich strelecké pokusy bez problémov zlikvidoval. Pri úniku Macejku v 29. minúte po chybe v obrane domácich bolo nariadené za faul na neho trestné strieľanie, hosťujúci útočník však zakončil len do Lipovského betónov. Ďalšiu príležitosť domácich spálil Preisinger a ani presilovka pri vylúčení hosťujúceho Nováka zmenu skóre nepriniesla. Až v 39. minúte skončil v bránke nahodený puk z hokejky Šáteka - 2:0.

V 45. minúte zabudla obrana hostí na Slobodu, ktorý pred Lacom nezaváhal a strelou po ľade zvýšil na 3:0. Hostia následne nastrelili žŕdku, nepresadil sa najlepší strelec extraligy Varga. Skaličania ovládli hru, Žilinčanom naopak nič nevychádzalo a v koncovke pôsobili bezradne a päť minút pred koncom neprekonali Lipovského zblízka Ostrčil a následne ani Dornič. V 56. minúte Kutálek ideálne uvoľnil Mráza a ten zblízka zvýšil na 4:0. Záhoráci si výhru zaslúžili, veľkou istotou im bol brankár Lipovský v zápase priemernej úrovne.