Hokej: HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 1:2 v 5. kole extraligy

piatok, 27. september 2013 21:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 20. Juraško - 33. Saliji, 35. Bartánus. Rozhodcovia Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení 6:6, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, 1071 divákov.

Aj keď komorná atmosféra na štadióne príliš hráčov nenabudila, na ľade sa neustále niečo dialo. Obe mužsvá majú v sezóne problém so streleckou muškou, našťastie im však pomohli presilovky, aby aj keď skromne zaťažili konto brankárov. Dve sekundy pred prvou prestávkou v presilovke o dvoch hráčov zakončil kanonádu Zvolenčanov delovkou Juraško a do šatní sa pobrali domáci o čosi s lepšou náladou. V prestávke však akoby vychladli, hostia trpezlivo čakali na svoju príležitosť a udreli prvýkrát v 33. min. V presilovke našiel krížnou nahrávkou obranca Melichárek voľného Salijiho, Šimko sa k žŕdke nestihol premiestniť a kapituloval. Netrvalo dlho, len 80 sekúnd a počas ďalšej početnej prevahy Bartánus prekorčuľoval celý ľad, aby nakoniec presnou strelou Šimka pokoril druhý raz. Zvolenčania si už v 18. min schladzovali radosť, rozhodca rezolútne neuznal gól Huňadyho, vraj puk vrazil rukou do siete a protesty boli márne. V druhej tretine okrem dvoch gólov 'havranov' zaujala v 25. min delovka Melichárka v presilovke od modrej, po ktorej zazvonila žŕdka, na druhej strane v 30. min obišiel v brejku Sikela aj brankára Tomeka, no trafil len bočnú žŕdku a vzápätí hosťujúci Ručkay prestrelil prázdnu bránku. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v 31. min Lelkešov bekhend brankár Šimko zlikvidoval, v 37. min po faule Hertla trafil z trestného strieľania žŕdku Bartánus. Zvolenčania v druhej tretine ťahali za kratší koniec a mali v šatni pred treťou časťou o čom premýšľať. Z úsilia vyrovnať vyťažil šancu v 45. min Huňady, o dve minúty neskôr dobrú streleckú príležitosť Podkonický a blízko ku gólu mali onedlho dvakrát aj Brabenec, L. Zuzin a Puliš. Presne 50 sekúnd pred koncom Zvolenčana odvolali brankára, no už im ani tento risk so šancou Škvaridla ovocie nepriniesol.