sobota, 28. september 2013 22:05 | Autor: TASR

Madrid 28. septembra (TASR) - Futbalisti Valencie zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 7. kola španielskej ligy nad Rayom Vallecano 1:0.

V druhom zápase triumfoval úradujúci majster FC Barcelona na ihrisku Almerie 2:0 a je s plným bodovým ziskom na čele tabuľky. Prvý gól Kataláncov strelil argentínsky kanonier Lionel Messi, ktorý však v 29. minúte musel pre zranenie opustiť ihrisko, nahradil ho Xavi.

Argentínčan predtým otvoril skóre v 21. minúte, ale o osem minút neskôr sa po dlhom šprinte pri napádaní súperovho brankára zranil a požiadal o vystriedanie. "Messi má svalové zranenie na pravom stehne," informoval oficiálny účet Barcelony na Twitteri s tým, že viac ukážu podrobnejšie vyšetrenia v nedeľu. Messi už v tejto sezóne vynechal pre problémy s ľavým stehenným svalom zápas 2. ligového kola. Barcelona hrá v utorok v Lige majstrov na pôde Celticu Glasgow.