Hokej: HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 v 9. kole extraligy - sumár, text

nedeľa, 6. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Nitra 6. októbra (TASR) -

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. H. Ručkay, 37. Kuzma, 48. H. Ručkay, 60. Tománek - 28. Lažo, 40. Mráz. Rozhodovali: Lokšík - Brath, Tvrdoň, vylúčení na 2 minúty: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2447 divákov.

zostavy:

Nitra: Kristan - Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Ďurkech, Rais, Kuzma, Piačka – Kováčik, Chrenko, Novák - Tománek, Stümpel, Ručkay - Bajtek, Hamrák, Segľa - Štumpf, Kmeč, Pupák

Skalica: Lipovský - Vyrúbalík, Kozák, Trška, Ketner, Barák, Stano, Mikeska - Lažo, Školiak, Obdržálek - Jankovič, Stieler, Preisinger - Kutálek, Mráz, Šátek - Dvonč

Nitra začala tradične zostra, hneď v úvode musel Lipovský riešiť niekoľko nebezpečných situácií pred skalickou bránou a tlak domácich vyústil do gólu v 11. minúte, keď v presilovke puk po prudkej strele Koniga od modrej tečoval Henrich Ručkay za chrbát Lipovského - 1:0. V druhej tretine hostia zlepšili hru, v 27. minúte trafil v nájazde Kutálek hornú žrď nitrianskej brány a o minútu prišlo vyrovnanie, keď sa z nenápadnej akcie dostal Lažo pred domáceho brankára Kristana a umiestnenou strelou upravil na 1:1. V 37. minúte šli domáci opäť do vedenia, keď po peknej akcii pred Lipovským zakončil presnou strelou Filip Kuzma, čo bol jeho premiérový gól v extralige. 51 sekúnd pred druhou sirénou však hostia opäť vyrovnali, keď Mráz vystrelil na domáceho brankára a ten si puk nešťastne zrazil korčuľou do bránky. Tretia časť stretnutia začala šancami na oboch stranách, najväčšie nevyužili domáci Kmeč a Chrenko, keď Lipovskému pomohlo jeho umenie i konštrukcia brány. To však bolo v 48. minúte málo, pretože Henrich Ručkay si nakorčuloval na presnú prihrávku Stümpela a presnou strelou prekonal brankára Skalice - 3:2. Následnému tlaku hostí kontrovali Nitrania brejkovými situáciami, no ďalší gól videli diváci až 28 sekúnd pred koncom, keď Tománek poslal puk do prázdnej brány hostí pri power-play - 4:2.